Кіпр

Ноябрь 19, 2014 – 19:56У Криму є кілька печерних міст, але більш-менш стерпно зберігся Чуфут-Кале користується особливою популярністю. Сама природа створила цю природну скелю-фортеця, а людям залишилося лише прикласти деякі зусилля, щоб зробити її абсолютно неприступною.


Крим наче створений для відпочинку, але мало хто погодиться обмежити свої канікули банальним пляжним проведенням часу - на півострів їдуть насамперед за новими враженнями. Мандрівників ваблять вікові букові ліси, чудові аристократичні палаци, загублені в скелях морські бухти, таємничі мертві міста, величні каньйони і багато іншого. Довга історія Криму на рідкість багата яскравими подіями - нинішня ситуація на півострові, мабуть, зайве тому підтвердження. Але ми перевернемо поки лише одну зі сторінок цієї захоплюючої літописи і поглянемо через сторіччя на середньовічне місто-фортеця Чуфут-Кале.

Обитель в скелях

Вирушаючи в Чуфут-Кале, ви поєднуєте відразу дві екскурсії - в діючий Свято-Успенський чоловічий монастир і безпосередньо в Мертве місто. Дорога в піднебессі починається від старого бахчисарайського передмістя Салачик. З правого боку шлях обмежений стрімкими скелями, а з лівого - значним каньйоном. На іншій стороні цього кам'яного яру крізь негусте чагарники проглядаються зяючі отвори печерних келій, які вирубали ревні служителі Господа на висоті, гідною пташиного польоту, бо велике було їх прагнення опинитися ближче до Бога і далі від суєти мирської. Тут починаються землі старовинного Успенського чоловічого монастиря.

Приблизно через півкілометра подорожні прибувають на головну площу обителі. Тут стоїть будинок з дзвіницею, де живе настоятель, і невелика каплиця над святим джерелом. Правда, сам джерело тепер випливає зі стіни на краю обриву, прямо під площею. Широка сходи ведуть в древню Успенську церкву, повністю вирубану в масиві скелі. Оздоблення храму заспокоює відвідувачів своєю аскетичністю, білий камінь стін ще зберігає сліди первісної обробки. Денне світло проникає в приміщення через отвори вікон, орієнтованих на Майрам-дере ("Ущелина Марії").

Похожие статьи:

  1. Что такое создание и легализация предпринимательства
  2. ​Где недорого купить однокомнатную квартиру в Киеве
  3. Купить Арава, где заказать Арава по низкой цене с доставкой
  4. Путеводитель по подбору электролобзика