Данія(Denmark, дат. Danmark), офіційна назва Королівство Данія. Данія скандинавська держава, що займає більшу частину Ютландского півострова і прилеглі до островів між Північним і Балтійським морями. Площа країни 43075 кв.км, населення 5, 2 млн. Чол. (1994, оцінка). Офіційний мова-датський. Столиця Данії - місто Копенгаген. Найбільші міста країни Копенгаген, Орхус, Оденсе і Ольборг.

Данія виникла як самостійна держава в епоху вікінгів, в 10-11 століттях. У 14 столітті Данія і Норвегія об'єдналися під владою датського короля, в 1389-1397 роках і в 1523 році в союз входила також Швеція. У результаті воєн в середині 17 століття частина територій Данії відійшла до Швеції, а Норвегія була передана Швеції після наполеонівських воєн. На Півдні землі Шлезвіг і Гольштейн були захоплені Пруссією в 1864 році (хоча північна частина Шлезвига була повернута Данії в 1920 році). Під час Першої світової війни Данія зберігала нейтралітет, протягом же майже всієї Другої світової війни була окупована німцями.

Модельный ряд Alfa Romeo на сайте: cartechnic.ru/alfa_romeo по самым низким ценам.


Однак після війни Данія стала стабільною державою з процвітаючою економікою, що базується на нафтовій та текстильної промисловості, а також сільському господарстві, особливо молочному тваринництві. З 1979 року Гренландія користується внутрішньої автономією. Данія - конституційна монархія з однопалатним парламентом (Фолькетінгу). В адміністративному відношенні Данія розділена на 14 амтов, включаючи місто Копенгаген.

Похожие статьи:

  1. ​Кіпр
  2. ​Туніс
  3. Похід