Кіпр

Ноябрь 1, 2014 – 19:47

Кафедральний собор Іоанна Богослова

Кафедральний собор, названий на честь улюбленого учня Господа Ісуса Христа, був зведений в самому центрі столиці. До сих пір сюди приїжджають паломники з усього світу, щоб не тільки поклонитися святому місцю, а й помилуватися на фрески надзвичайної краси.
Кафедральний собор Іоанна Богослова Кафедральний собор Іоанна Богослова

Опинившись на центральній площі столиці, зверніть увагу на Собор Святої Софії, який є сьогодні центральною мусульманською мечеттю - такими були варварські традиції нових власників острова в Оттоманський період історії Кіпра.

Собор Святої Софії
Раніше споруда використовувалася для коронації, двічі храму присвоювався статус «Кафедрального». Але як тільки турки захопили острів, храм перестав існувати для християн. В кінці XVI століття османи перебудували собор під себе, внутрішнє оздоблення було знищено, а до церкви прибудували два мінарети. Зовнішній вигляд собору також був змінений до невпізнання. Стіни придбали незвичайний білий колір. І зараз мусульмани шанують цей храм, отриманий ними свого часу безчесним шляхом. З часів війни 1974 собор-мечеть є власністю турецької республіки.
музей Кіпру

Будівля головного музею Кіпру побудовано на початку ХХ століття, коли острів належав британцям. Пізніше до споруди були приєднані ще кілька частин.

Експонати музею наочно демонструють історію Кіпру, починаючи з кам'яного віку. Про це свідчать численні знахідки: вапнякові сфінкси, теракотові фігурки, статуя Афродіти, монети, посуд, предмети побуту і ювелірні прикраси. Всього в музеї 14 залів з експонатами.

Похожие статьи:

  1. ​Как выбрать идеальный подарок
  2. Особенности менталитета вьетнамцев
  3. Сучасні світильники для вулиці
  4. Как провести ремонт в новостройке?