​Що вибрати - брус або колоду

Август 8, 2018 – 06:33

Прийнявши рішення про будівництво заміського будинку потрібно для початку визначитися з вибором матеріалу для цього. Найкращими вважаються матеріали з деревини. У Росії з давніх-давен всі будівлі зводили з дерева і багато з них дожили до наших днів, при тому, що в будівництві використовувалися тільки сокири і колоди. Найпопулярнішими є брус і колода. У цій статті мова піде про переваги і недоліки цих будівельних матеріалів.

У будівництві використовується незбиране або оциліндрованої колоди, брус використовується звичайний, профільований і клеєний.

Тепер докладніше про переваги і недоліки пиломатеріалів з бруса і колоди. До плюсів цілісної колоди відносяться наступні характеристики - наявність захисного шару з деревних смол, які присутні на колоді, при ручній обробці колоди зберігається його цілісність, будови з цільної колоди довговічні, невибагливі і прості в догляді. З мінусів можна відзначити наступні - висока вартість будівництва, оскільки саме дерево є дорогим будівельним матеріалом, будівництво вимагає тривалого часу, так як роботи в основному ведуться в ручну, на усадку будівлі з цільної колоди потрібно в середньому два роки.

Оигинальный ошейник для собак best LED dog collars купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Оциліндрована колода після заводської обробки втрачає захисний шар деревних смол, що впливає на довговічність цього матеріалу. До переваг цього будівельного матеріалу відносяться зведення будівлі в короткі терміни, завдяки заводській обробці все колоди однакового розміру і це прискорює терміни зведення, через більш коротких термінів зведення скорочується і загальна вартість, завдяки заводській обробці колоди набувають естетичний зовнішній вигляд. А недоліками є усадка будинку, навіть не дивлячись на заводську обробку, оциліндрованої колоди піддається впливу факторів зовнішнього середовища.

Будівлі з бруса володіють наступними перевагами - головним є вартість, оскільки будови з бруса не потребують внутрішнього оздоблення, брус є екологічним будівельним матеріалом, швидкість і простота зведення будівлі. Єдиним недоліком є усадка будови, щоб цього уникнути необхідна зовнішня обробка і через усадки стіни будинку можуть перекоситися.

Плюсами будинків і бань з профільованого бруса є легкість і простота збірки, будова збирається за принципом дитячого конструктора - шип в паз і не потрібно допрацьовувати отвори, закінчена поверхня виглядає естетично, щільність посадки і жорсткість конструкції, відсутні зазори, завдяки чому волога не просочується і деревина не псується, не потрібна додаткова обробка, довговічність і хороша теплоізоляція, практично безвідходне будівництво. Мінусами є усадка, і при висиханні бруса можуть утворюватися тріщини.

Перевагами клеєного бруса є - практично відсутність усадки, що дозволяє експлуатувати будова відразу після зведення, довговічність, естетичність і екологічність, легко збирається і має закінчений зовнішній вигляд, має природне тепло і підходить для зведення будівель будь-якої складності. Основний мінус - це висока вартість в порівнянні зі звичайним брусом, через клею, що з'єднує волокна бруса знижується екологічність бруса.

Похожие статьи:

  1. ​Монтаж силового кабелю
  2. ​Как играть на победу?
  3. ​Як вибрати обробку стелі
  4. ​Автоматика для опалення
  5. ​Системи крапельного поливу