​Історична довідка. Таїланд

Март 23, 2018 – 16:42

Таїланд, як держава, було утворено в 1238 році і мав на ті часи назва Сукотай. Трохи більше ніж через сто років, Сукотай, до 1350 році зміцнів і, розширивши свої кордони, був перейменований в королівство Аюттхайя. Аюттхая швидко розвивалося і збільшувалася в розмірах.

Увлекательный тур в перу мачу пикчу цена Вас приятно удивит.

Його столиця з однойменною назвою в якийсь момент свого існування вважалася найбільшим містом в світі і мала населення понад один мільйон чоловік. Перший правитель держави Аюттхайя -Король Раматібоді зробив два важливих вкладу в тайську історію: прийняв буддизм як офіційну релігію і склав правової кодекс, заснований на індуїстських джерелах і тайських традиціях. Цей кодекс залишався основою тайського законодавства аж до 19 століття. З 1511 року Аюттхая ставати відомою європейцям як "Королівство Сіам". За часів існування держави Аюттхая відбулися найзначніші досягнення в області медицини, це час ще називають "Золотим століттям медицини в Таїланді". До початку 18 століття, Аюттхайя набрало найбільшу силу і значно розширила свої кордони за рахунок сусідніх М'янми і Камбоджі. З цього періоду починається ослаблення могутності держави через внутрішню міжусобної боротьби між князями і посадовими особами. Централізація влади стала швидко знижуватися, укази столиці ставали все менш значущими і часто просто ігнорувалися питомими князями. В середині 18 століття, Бірма, яка створила на той час об'єднане королівство під потужним управлінням династії Конбаунг, завдала кілька нищівних ударів по Аюттхаї і в 1767, після декількох місяців облоги, столиця була повністю зруйнована і спалена.

З моменту падіння столиці Аюттхаи і утворення нової - Бангкока, Таїландом правил король Таксин Великий, цей період в історії Таїланду відомий як Тхонбурі. За час свого правління він не тільки зумів вигнати бірманців з околиць зруйнованої Аюттхаи, і об'єднавши залишки розсіяних по країні військ, задумав підкорити прилеглі князівства на території Камбоджі і Лаосу. Під час цієї війни в столиці Таксіна спалахнуло повстання на чолі з найбільш авторитетними персонами держави, повстанці залучили на свій бік головнокомандувача армією в Камбоджі. Він скинув короля, постриг його в ченці і згодом таємно стратив. Надалі цей командувач вступив на престол під ім'ям Рама 1. Він переніс Бангкок на інший бік річки Чаопхрая. З 1782 по 1932 р період історії Таїланду носить назву Раттанакосін.

У 1932 р народна партія, спираючись на військові кола, здійснила переворот, в результаті якого була встановлена конституційна монархія. Король не був повалений, а лише обмежений в правах.

Під час другої світової війни Таїланд виступив на боці Японії, а після поразки Німеччини і Японія, в 1947 році в країні стався черговий переворот, нова влада зблизилися з США.

За новою конституцією прийнятої в 1949 році, під час правління нинішнього монарха Рами 9, в країні став засновуватися сенат, який призначається королем.

У роки В'єтнамської війни, Таїланд підтримав американську інтервенцію, це призвело до антиурядових виступів і хвилі сепаратизму в південних районах країни. Поразка американців підігріло нову хвилю демократії та призвело до студентських заворушень у 1973 році, проте комуністичний досвід сусідніх В'єтнаму, Лаосу і Кампучії, повернули Таїланд в руки військових.

З початку 80-х в Таїланді почався період розквіту індустрії туризму. За останні 30 років, Таїланд сильно змінився, неквапливе і мудре правління тайської влади, на чолі з королем, привели до того, що Таїланд став однією з найбільш стабільних і в той же час безперервно зростаючих в економічному плані країн. Не дивлячись на політичні кризи останніх років, владі вдається утримувати держава від насильства і потрясінь. Без перебільшення можна сказати, що роки правління нинішнього монарха, можливо стануть найбільшою історією Таїланду, нині правлячий Король, не тільки самий довго правлячий монарх на сьогоднішній день в світі, але і напевно один з небагатьох взагалі в історії, що користуються такою великою і реальної любов'ю у своїх підданих. Мудре правління Короля Рами 9 не тільки дозволило більшості тайців уникнути участі в світових військових конфліктах, а й неймовірно швидкими темпами дозволило перетворити відсталу аграрну країну в сучасну динамічно розвивається державу.

Похожие статьи:

  1. Историческая справка. Таиланд
  2. ​Дух відпочинку в Таїланді
  3. ​Системы капельного полива
  4. ​Системи крапельного поливу
  5. ​Автоматика для опалення