Кіпр

Ноябрь 1, 2014 – 19:33


Сучасна столиця складається з старого і нового міста, а історичний центр Нікосії знаходиться всередині венеціанських стін XVI століття. У стародавні часи венеціанські стіни збігалися з кордоном міста, за якої не було поселень, але лише древні лісові масиви ставали притулком для птахів і диких зверей.ворота Фамагусти

Венеціанська фортеця складається з 11 бастіонів, кожен з яких має вигляд наконечника стріли. Увійти в фортецю можна через одні з трьох воріт: Кіренейскіе, Пафоський або Фамагустские. Краще всіх збереглися ворота Фамагусти.

Если начальство доверило Вам организовать корпоратив, или у Вас скоро День Рождения, обязательно нужно создать незабываемую атмосферу праздника. Для этого Вам необходимо всего лишь оформить  заказ артистов, с помощью которых любой праздник останется в памяти приглашенных на долго. И все это с минимальными затратами.

Фортеця була потужним фортифікаційною спорудою і надійно захищала від нападів ворогів: навколо стін на всьому протязі викопаний глибокий рів, зараз ця смуга використовується як паркова зона.

До XIV століття на місці венеціанських стін знаходилися менш функціональні огорожі, і тільки в 1570 році був реалізований більш масштабний проект. У довжину стіни досягають 5 кілометрів. Незважаючи на всю свою міць, вони не змогли довго тримати оборону, коли турецькі завойовники штурмували місто. В бастіоні турки побудували мечеть Боірактар.
венеціанські стіни
Основна визначна пам'ятка площі Ататюрка - масивна колона, виконана з цільного шматка граніту. Примітна історія цієї пам'ятки. Колона була створена староєгипетськими майстрами і вивезена римськими легіонерами в місто Саламис. В кінці XVI століття венеціанці, які захопили Кіпр, встановили її в центрі площі.

Вершину колони вінчає страхітлива статуя Лева Святого Марка. Коли турки захопили острів, колону вирішили прибрати, заривши її під землю. Британські завойовники, що прийшли на зміну османів, прийняли рішення замінити статую лева величезним мідним глобусом, досі підноситься на кам'яній основі. А ось венеціанський лев так і не знайдено.

Ще одним пам'ятником, розташованим на площі, є британська емблема, встановлена на кам'яний п'єдестал в день коронування Єлизавети II.

Похожие статьи:

  1. Вулична їжа, кавярні і ресторани Сінгапуру
  2. Бандеролька та монастир святого Неофіта
  3. Дешевые гостиницы Львова — недорого, но со вкусом