Технології для сучасної культури землеробства

Март 9, 2020 – 18:28

Сучасні технології землеробства Професійне обладнання для Вашого господарства залишається одним з «вузьких» місць. У господарствах переважає плуг, як основна грунтообробна одиниця. В останні десять років тільки 29% зяблевой обробки проводилося в оптимальні терміни (15 серпня - 30 вересня), що є прикладом недостатньої культури землеробства. В результаті недобір врожаю, накопичення фітосанітарних проблем. Які ж нові технічні системи та технології зможуть замінити плуг на 50-75% площ під зяб і на 100% весняної оранки відповідно до вимог сучасної культури землеробства?

В даний час в Білорусі все більшого поширення набуває безотвальная обробка грунту, яка дозволяє впроваджувати ресурсосберегающее і почвозащитное землеробство. Однак досвід використання багатьох відомих технічних систем безвідвальної обробки в Європі показав, що вони не забезпечують якісне дроблення пласта до найбільш сприятливих в агрономічному плані розмірів в 0,3-1 см. Це може призводити до утворення ґрунтової кірки, «змиву» сходів культурних рослин з -за ерозії і, як наслідок, до значного зниження врожаю.

Основні обсяги мінімальної обробки виконуються сьогодні дисковими робочими органами. Однак дискові борони неефективні при проведенні даної операції на глибину 10-12 см для придушення багаторічних корнеотприскових бур'янів, особливо осоту, полину, м'яти та ін., Оскільки це призводить до достовірного зниження врожаю.

Дослідження, проведені в Білорусі, показали переваги застосування Чизельні знарядь, які сприяють зниженню щільності ґрунту з 1,45-1,5 до 1,15-1,3 г / см3, руйнують переущільнення підорний горизонт і підвищують воздухоемкость грунту з 8-10 до 20-35%. Крім того, чизельний знаряддя сприяють поліпшенню фільтрації води грунтом, що виключає перезволоження при рясних опадах.

Істотним недоліком використання Чизельні плугів і глибокорозпушувача для разуплотнения на глибину 40-45 см і більше, пропонованих вітчизняними та західними фірмами, є те, що після проходу подібної техніки грунт стає глибистой. Така структура ускладнює коріння рослин доступ в глиб грунту для отримання вологи і добрив, які перебувають в нижчих шарах. Підсумком також може стати недобір врожаю.

Разом з тим, як показали дослідження і випробування, при всіх перевагах найсучасніші дискові ґрунтообробні знаряддя поступаються Чизельні по глибині обробітку грунту і мають більш високу енергоємність процесу. Позбутися від цих недоліків можна, якщо чергувати обробки грунту дисковими і Чизельні знаряддями, розробленими на основі інноваційних та екологічних технологій. Знаряддя повинні бути потужними і універсальними, щоб з кожним проходом вирівнювати грунт, створюючи сприятливу структуру для зростання і розвитку рослин.

Похожие статьи:

  1. Переоборудование микроавтобусов
  2. Технологія будівництва каркасних будинків
  3. Незаконна споруда - що з нею робити?