Кіпр

Ноябрь 12, 2014 – 11:36


ЛЕГЕНДИ СВЯТИНЬ
Трохи на схід від Білостока знаходиться Супраль - курортне містечко, більш відомий завдяки Церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Це чоловічий монастир. Історія руйнувань і відроджень храму гідна окремої роману. Будівництво його почалося в XVI столітті прийшли з Візантії монахами, що і визначило архітектурний образ монастиря - мікс візантійського стилю і західноєвропейської готики.


Монахи зібрали безцінну на ті часи бібліотеку, а в 1695 році відкрили при монастирі друкарню. Рівень освіченості в монастирі був дуже високий. Неодмінно відвідайте Музей ікон, що знаходиться на його території. Велика частина православних ікон потрапила до Польщі в 90-і роки минулого століття після вилучення у контрабандистів Белостокской митницею. Музей дуже хороший своїми дизайнерськими рішеннями і мультимедійним обладнанням.
ЗАПОВІДНИК на болоті
Бебжанскій державний заповідник - насамперед орнітологічний рай. Тут мешкає більше 280 видів птахів. Орнітологи приїжджають сюди з усього світу. Найяскравіший місяць в житті заповідника - квітень, період прильоту та гніздування. Флагманська птах в тутешніх місцях - турухтан (знавці зрозуміють). Спеціальні дерев'яні помости з вишками для спостереження, які тягнуться на багато кілометрів уздовж і поперек заплави Бебжа, було збудовано на гроші Євросоюзу. Спостерігають в заповіднику не тільки за життям птахів - тут досить велика популяція лосів, видр, кабанів.
Аїстова ДЕРЕВНЯ
Садиба Пентово - типове житло польської шляхти XVIII-XIX століть. Нинішні нащадки господарів садиби дбайливо зберігають і будинок, і стайні, і гніздування лелек. У 2003 році в Пентове жили більше 70 лелек. Завдяки хорошій екології в Підляському воєводстві живе найбільша популяція цих птахів у Європі.

Похожие статьи:

  1. Королівський указ тепер не указ
  2. ​Чистка кондиціонерів
  3. Кримське подорож. Ай-Петрі
  4. ​Пальмові острови в Дубаї