​Як покласти плитку: загальне опис, поради та рекомендації

Март 29, 2019 – 12:07

Сьогодні ми з вами розглянемо, як самостійно покласти плитку на підлогу. Це вміння в нагоді вам в тому випадку, якщо ви вирішите оновити підлогу в санвузлі, кухні або передпокою.

Затирка швів в підлогової плитці

Платити кожен раз майстру за роботу досить накладно. Особливо при невеликих обсягах, так як плиточники неохоче беруться за маленькі замовлення і намагаються компенсувати їх високою ціною на свої послуги.

Вам знадобляться наступні інструменти:

Зубчастий шпатель для нанесення плиткового клею

Прямий шпатель як доповнення до зубчатому

Гумовий шпатель для затирання швів між укладеним кахлем

Дистанційні хрестики з пластмаси для регулювання товщини швів

Невеликий рівень, приблизно 40 - 80 сантиметрів

Плиткорез ручний або електричний для різання плитки

Так само вам обов'язково знадобитися рулетка і маркер на додачу

Ганчір'я або губка для очищення забрудненої плитки

Ви можете самостійно прочитати тут відгук по мережу знайомств для християн.

Робота по самостійній укладанні плитки для підлоги починається з підготовки підлоги. Його необхідно очистити від старого покриття (лінолеум, плитка, ламінат) і вирівняти. Останнє можна зробити двома способами. Варіант перший: зробити цементно-піщану стяжку. Варіант другий: вирівняти за рахунок більш товстого шару плиткового клею прямо в процесі укладання.

Якщо перепади на підлозі не дуже значні, використовуйте другий варіант. Так ви заощадите час, необхідний для сушіння стяжки. Якщо ж на поверхні зустрічаються перепади до 3-5 сантиметрів, зробіть стяжку. Вона обійдеться на порядок дешевше, ніж при використанні плиткового клею.

Пол обов'язково потрібно обробити ґрунтовкою. Ви можете придбати для цієї мети універсальну грунтовку, глибокого проникнення або бетоноконтакт. Бетоноконтакт більш кращий, так як створює ідеальні умови для якісного зчеплення основи з оздоблювальним матеріалом. Особливо добре він підходить, якщо ваш підлогу пофарбований олійною фарбою.

Далі можна приступати безпосередньо до укладання плитки на підлогу. Розведіть клей під місткою ємності за допомогою перфоратора, обладнаного спеціальної міксерної насадкою. Дайте йому трохи настоятися, а самі тим часом визначитеся з розміткою. Розрахуйте укладання так, щоб вийшло досить красиво. Якщо це ванна кімната або туалет, цільні плитки повинні доводитися прямо на дверний отвір. Максимально рівно і акуратно. Все підрізування (відрізки плитки) бажано вивести до найдальшої і погано переглядається стіні. Наприклад, у ванній кімнаті їх можна загнати під ванну і раковину. В туалеті за унітаз. На кухні за кухонний гарнітур або обідній стіл.

Клей наноситься на тильну сторону плитки за допомогою зубчастого шпателя, завдяки якому дуже легко регулювати товщину розчинного шару. Кожну покладену плитку необхідно акуратно підбити рукою, щоб вона повністю притулилася до основи. Між плитками вставляються дистанційні хрестики. Вони дозволяють задати однакову відстань між укладеним кахлем. В процесі укладання намагайтеся не бруднити плитку, а якщо вже забруднили, як можна швидше протріть її дрантям або губкою. Застиглий розчин досить важко піддається видаленню з лицьового боку плитки.

Після того як вся цілісна плитка укладена, потрібно приготувати підрізування. Для цього вам знадобиться плиткоріз, який на худий кінець можна замінити маленькою болгаркою. Самі підрізування укладаються уздовж стін так само як і цільні плитки.

Заключний етап укладання кахлю полягає в затирання швів спеціальною сумішшю. Її зачиняють водою, після чого втирають в шви гумовим шпателем. Дана робота виконується після часткового схоплювання плиткового клею, коли по підлогового покриття вже можна ходити. Зазвичай на це потрібно не менше доби.

Похожие статьи:

  1. ​Как найти товары для дома с практическими целями!
  2. ​ Международный фестиваль боди-арта в Южной Корее
  3. Додаткові переваги однокамерних склопакетів
  4. ​Як зробити ідеальний ремонт на кухні
  5. ​Облицювання керамічною плиткою ванної кімнати