​Відпочинок в Чехії: різдвяна Прага

Январь 23, 2018 – 07:55

Прага - як музична шкатулка. Кілька поворотів ключа, і легкі, трохи деренчать звуки заповнять тишу приміщень. Щось там, всередині складного механізму, ледь чутно скрипить, обертаються крихітні шестерінки, з віконець визирають механічні ляльки апостолів, що з'являються, варто лише годинах відрізати черговий поворот стрілок. А на Різдво мелодія трішки змінюється - це вже не скрип, а скоріше дзвін - дзвін сотень крихітних дзвіночків на яскраво намальованою упряжці Санти, усміхненого з черговою листівки.

Для Праги наступ тих самих барвистих, дзвінких зимових днів, коли повітря рябить і іскриться, відзначається не тільки звичним пожвавленням на вулицях і вогнями магазинів, які затримують закриття ще на чуть-чуть. По-справжньому Різдвяні дні наступають задовго до самого свята, коли починають роботу імпровізовані ярмарки, швидко набирають жвавість і фарби. До речі, туристичне агентство DAN пропонує вигідні гарячі тури в Прагу. Не пропустіть можливість провести казкове різдво в Празі. Ці святкові ринки по духу схожі з курсували по Америці на зламах минулого століття пересувними ярмарками з розкладними казками-атракціонами і незмінно солодкою ватою. Вони з'являються також непомітно - буквально за одну ніч - а до наступного ранку вже наїжуються ілюмінацією і закидають вудки дражливих ароматів.

Качественные строительные материалы Вы можете приобрести на сайте http://g-stroy.biz.ua по самой выгодной стоимосмти на сегодняшний день.

Прага аж ніяк не скупа - вона не запрошує Різдво і Новий рік дозовано, тихенько постукавши в двері на Святвечір. Ця святкова атмосфера навалюється відразу і з усіх боків - просто раптово місто починає дихати дещо по-іншому, ніби старанно стримуючи хвилювання і п'янке радісне збудження, концентрується на головних ярмарках столиці славної Чехії: Староміська площа через п'ять хвилин перетікає в Вацлавскую, перетворюється ринок Гавельск, надягаючи розшивна одягу, раптово змінюються оздоблення виставкових залів Голешовіце, а далі хороводом трохи скромніші площі - Ірже, Палацкого, Миру. І у кожної свій унікальний аромат, який не відразу пробивається крізь звичні на кожному з майданчиків запахи.

Випічка та солодощі, розписні мигдальні пряники, буквально тануть на мові пироги і король кожного столу - шметдол або, як його ще часто називають, трдельнік. Рецепт настільки простий, але хіба в цьому справа? Трохи дріжджового тіста, спеції в блискучому тандемі з майже нудотним цукром - ідеальний баланс, нанизані на циліндр і занесений над відкритим вогнем. І не варто очікувати, поки ласощі охолоне - це ж не британський різдвяний кекс. Хвилина зволікання і замість хрусткого скоринкою французького багета залишиться черства окраєць.

Ярмарки Праги просто-таки напрошуються на іншу асоціацію - чарівний містечко, в якому, як наполегливо запевняють відповідні мультфільми, старанно працюють і щасливо живуть крихти-ельфи, які допомагають з виготовленням заохочувальних призів для дітей усього світу. І справа навіть не в вогниках, усмішках, омели, глінтвейні або випічці - ялинкові іграшки, ювелірні вироби (дорогі і просто невинні дрібниці) - всі вони не виблискують під відкритим небом, а ховаються в невеликих різьблених будиночках з похилими дахами і ошатними вивісками, які тісним кільцем обступають пухнасті смереки в гірляндах і блиску. А там же - «біля коріння» вічних дерев - всім відомі ясла. І на щастя для Праги - тієї самої Праги, яку скоєно заслужено називають живою маріонеткової п'єсою - ці ясла не просто частина інсталяції, а справжнє різдвяне диво з живими тваринами і затишною атмосферою.

У таку Прагу хочеться зануритися і загубитися в ній зовсім ненадовго, а можливо, якраз таки навпаки - залишитися там назавжди.

Похожие статьи:

  1. ​Відпочинок в Венесуелі
  2. ​Відпочинок в Іспанії - цікаві факти
  3. Відпочинок на Кіпрі з Дітьми Відгуки
  4. Відпочинок в Кіпрі Відгуки
  5. Відпочинок на Кіпрі Відгуки Ціни