​Як вирівняти деревяну підлогу фанерою

Февраль 6, 2019 – 11:47

Вирівняти поверхню дерев'яної підлоги під настил фінішного покриття можна різними способами. Одним з найбільш простих і дешевих методів стає укладання листів фанери ...

Але важливо враховувати, що така робота передбачає дуже уважний і професійний підхід. Інакше результат роботи виявиться невтішним.

Яку фанеру вибрати для вирівнювання

Представлені на ринку варіанти фанери розрізняються перш за все товщиною листів.

Вибирати матеріал необхідно на основі того, на яке підстава він стане укладатися. Якщо основою під фанеру стає чорновий настил з дощок, то підійдуть листи товщиною всього 12 мм.

Качественная офисная мебель в Екатеринбурге от производителя купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Але іноді фанеру укладають відразу на дерев'яні лаги. За такої умови потрібно вибирати фанерні листи більшої товщини. Оптимальний варіант - фанера товщиною 18 мм.

Укладання фанери на підлогу

Тепер можна приступати до закріплення фанерних листів на дерев'яній основі. Елементи матеріалу укладаються таким чином, щоб між ними були присутні невеликі зазори.

Це необхідно з тієї причини, що сама фанера і дерев'яну основу під нею можуть розширюватися або стискатися залежно від рівня вологості повітря. Між листами фанери повинні бути зазори, але не більше 5 мм. Від стін фанерні листи потрібно відсувати на відстані мінімум в 10 мм.

Прикріплення листів проводять саморізами. Якщо фанера товста, спочатку в ній потрібно просвердлити отвори. Далі в ці отвори заганяються саморізи довжиною не менше 4 см і добре утапліваются в товщу матеріалу.

Якщо фанера кріпиться до бетонної підстави, не зайвим буде мастика для пріклніванія фанери до бетону. Після чого в фанері наскрізь свердлити отвори включаючи бетон. Потім через фанеру вставляється дюбель, а потім вкручується саморіз з капелюшком більшого діаметру ніж отвір.

завершальні роботи

Щоб отримати кращий ефект, після прикріплення фанерних листів потрібно провести зачистку їх граней і місць розташування кріпильних елементів. Для цього виконується обробка наждачним шкіркою.

Можна брати наждачний шкірку з великим зерном, тому що ідеальної гладкості фанери домагатися необов'язково. Згодом такий настил все одно буде покритий оздоблювальними матеріалами. Фанера дозволяє без значних витрат праці отримати надійне і рівну основу під обробку.

Похожие статьи:

  1. ​Як знайти дешеві авіаквитки
  2. ​Як провести ремонт в новобудові?
  3. ​Як зробити ідеальний ремонт на кухні