​«Золотий трикутник» - прочинені таємниці наркобізнесу в Таїланді

Февраль 5, 2018 – 17:15

Історія «Золотого трикутника», території на стику кордонів Таїланду, М'янми і Лаосу, нагадує айсберг, з невеликою видимою частиною і величезної підводної ...

«Золотий трикутник»: Ми - в Таїланді. Справа Лаос. Зліва М'янма (Бірма)

І в цьому немає нічого дивного, адже мова йде про один із найстрашніших ворогів людства - наркотики.

Все почалося після закінчення другої світової війни. Опіумний мак, традиційна сільськогосподарська культура народів Південно-Східної Азії, став елементом великої політики і інтересом відразу декількох політичних сил: китайського гоміндану (збройних формувань, що протистоять Мао Дзедуна), націоналістичного руху народності шан (М'янма), індійських повстанських угруповань, які виступали проти британського колоніального панування, і ряду інших. У кожної з цих сил були свої цілі і завдання, але всім були потрібні гроші. Була створена система масового виробництва опіуму і організована розгалужена мережа його продажу по всьому світу. Важкодоступні гірські райони трьох сусідніх країн, в яких опіумний мак став основною сільськогосподарською культурою, через надзвичайних прибутків, принесених наркоторгівлею, стали називатися «Золотим трикутником».

Вы можете заказать качественные кухни харьков по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Район «Золотого трикутника» - межі трьох держав Таїланду, Лаосу і М'янми (Бірми)

Згодом політика відійшла на задній план, виробництво опіатів в «Золотому трикутнику» стало звичайним кримінальним бізнесом, по суті, таким же, як нелегальна торгівля зброєю або людьми. Героїн, найстрашніший рослинний наркотик, забрав мільйони життів по всьому світу, а число жертв міжусобних воєн міжнародних підпільних синдикатів наркоторговців людство не дізнається, напевно, ніколи.

В кінці минулого століття «Золотий трикутник» став серйозною проблемою для урядів ряду країн Південно-Східної Азії, в першу чергу, Таїланду, зацікавленого в розвитку туризму. Були прийняті круті заходи - масштабна ліквідація посівів опіумного маку, введення смертної кари за його вирощування, контрабанду і збут. Смертна кара за злочини в сфері наркотиків, до слова, в Таїланді загрожує і зараз, як і в сусідніх Малайзії та Сінгапурі.

Заходи з ліквідації опійних плантацій дали позитивний ефект, але виникла інша проблема - економічне становище населення в зоні «Золотого трикутника», який втратив значної частки заробітку на вирощуванні опіумного маку, стало різко погіршуватися. Уряд Таїланду вирішилося на нетривіальний і досить ризикований крок - створення в північній провінції Чіанг-рай туристичного центру, присвяченого похмурої історії опіуму і всього, що з ним пов'язано.

Екскурсія по «Золотому трикутнику» сьогодні цілком доступна для туристів, можна відправитися прямо з Паттаї і Пхукета, де найчастіше відпочивають російські туристи, літаками місцевих авіаліній. Правда, в дорозі гіди не втомлюються повторювати, що опіумний мак на території Таїланду більше не виробляється, нагадують про суворому, аж до смертної кари, покарання за наркоторгівлю, і уточнюють, що на території інших двох країн, М'янми і Лаосу, з цим злом ще не наклала. Такі екскурсії цікаві і поза зв'язком з основною темою: місцевість в провінції Чіанг-рай, на березі Меконгу, дуже мальовнича, тут можна насолодитися чудовим гірським повітрям, відвідати стародавні буддійські храми.

Річка Меконг на стику трьох країн - Таїланду, Лаосу, М'янми

У невеликому містечку Чіанг-Саен можна відвідати Музей опіуму, єдиний в світі.

Музей опіуму в невеликому тайському містечку Чіанг-Саен

Вхід в музей опіуму в невеликому тайському містечку Чіанг-Саен

Початок експозицій музею опіуму

Творці музею знайшли рішення досить складного завдання - розповісти відвідувачам про історію вирощування опіумного маку, про його споживання, використання в медицині країн Сходу, повністю виключивши при цьому пропаганду опіатів як наркотичних речовин.

Експозиції споживання опіуму в музеї

Туристам гіди показують оригінальні пристосування для куріння опіуму (деякі з них - справжні витвори мистецтва), розповідають про різних, не пов'язаних з наркотичним сп'янінням, способи його застосування, в тому числі, в національних кухнях різних народів.

Оригінальні пристосування для куріння опіуму

Разом з тим «темні сторони» споживання опіуму теж представлені в експозиції: на картинах і фотографіях можна побачити страшну атмосферу опійних курилень, а воскові фігури курців опіуму здатні повалити в жах.

Похожие статьи:

  1. Приоткрытые тайны наркобизнеса в Таиланде
  2. ​Шенгенська віза в Угорщину самостійно. Особистий досвід
  3. Самостоятельное подключение водяного отопления
  4. ​Застосування пластикової вагонки в обробці поверхні