5 маловідомих гірських систем Землі

Февраль 2, 2018 – 16:24

 Коли говорять «гори», кожен представляє «свою» гірську систему, зазвичай це всім відомі Гімалаї, Кавказ, Тянь-Шань, Альпи, Карпати. Тим часом на Землі існує багато гірських систем, назви яких, що називається, «не на слуху», про ці гори мало хто чув, їх нечасто відвідують туристи ..

Кедрові гори 

Председатель Правления горбачевский сергей банк ДиВи был вынужден покинуть свой пост, узнайте подробности прямо сейчас.

Назва гірського масиву як ніби натякає, що знаходяться ці гори десь в Сибіру або в Лівані. Однак знаходяться Кедрові гори в Капській гірській системі, що на півдні Африки, в ПАР. У горах мешкає різноманітна, типово африканська фауна, а флора дивує тим, що гірські луки покриваються чудовими квітами ... взимку, яка в південній півкулі припадає на червень-серпень. Тут (і тільки тут!) Росте дивовижна рослина «ройбуш», якому приписують багато цілющі властивості. В кедрових горах набирає популярність наметове відпочинок і еко-туризм.

Скелясті гори 

Як не дивно це звучить, ті з нас, хто жодного разу цієї назви гірської системи не чув, напевно її бачили, і не один раз. Чи не в реальності, звичайно, а на екрані. Скелясті гори, частина гірської системи Кордильєр на північному заході США і в Канаді, американські режисери багато років використовують як природні декорації для зйомок своїх «вестернів» - фільмів про Дикому Заході.

австралійські Альпи

В даному випадку назва не обманює - ця гірська система дійсно знаходиться в Західній Австралії, за багато тисяч кілометрів від «старих» Альп. Перші європейські поселенці просто дали місцевим горам знайому назву, а колишні серед них поляки навіть назвали найвищу (2228 м) гору в системі ім'ям свого національного героя - Тадеуша Косцюшко. Правда, рослинність там зовсім не європейська - евкаліпти, деревовидні папороті, і звірі теж - кенгуру, коали ....

Хибинские гори

Відома наша застільна пісня «Прощайте, скелясті гори» написана не про американських Скелястих горах (див. Вище), а про наших Хибинах. Це гірська система в Росії, на Кольському півострові. Характерна особливість Хибинских гір - вони мало схожі на гори в звичайному поданні. Всі елементи гірського рельєфу немов би створені мініатюрними - невисокими, недовгими. Тут навіть вершини незвичайні - плоскі гірські плато. Хібіни - один з найдавніших гірських масивів на планеті. І прекрасний «навчальний полігон» для початківця гірського туриста - справжні, але не небезпечні гори, де можна без ризику здійснювати тривалі походи і сходження.

Куньлунь 

Ця гірська система з важко запам'ятовується назвою - одна з найбільших в континентальній Азії і єдина, на території якої є діючі вулкани. Гірська система Куньлунь знаходиться в Китаї, її протяжність - 2500 км. Найвища точка Куньлунскіх гір - пік Аксай-Чин (7167м), сходження на таку висоту зробить честь будь-якому альпіністові. Для китайців, прихильників даоської релігії, Куньлунь - священне місце, тут розташована велика кількість монастирів, пагод і інших культових споруд.

Похожие статьи:

  1. ​Як відремонтувати стелю
  2. Теплоізоляція трубороводів
  3. Отделка внутренних стен в доме
  4. Пять малоизвестных горных систем Земли
  5. 5 головних проблем будинку