Паризькі катакомби

Июль 14, 2018 – 18:30

Паризькі катакомби є штучну мережу звивистих підземних тунелів, зроблених під містом. Загальна протяжність печер за різними даними становить від 187 до 300 кілометрів. З кінця XVIII століття в цих місцях було заспокоєне майже шести мільйонів людських останків.

Велика частина кам'яних розробок Парижа перебувала на лівому березі річки Сени. Коли в X столітті населення стало поступово переміщатися на правий берег до місця, що знаходився неподалік від старого міста, видобутку каменю, яка велося відкритим способом, до кінця X століття вже не вистачало.

Перші розробки вапняку під землею знаходилися на території сучасного Люксембурзького саду. Тоді король Людовик XI пожертвував землі замку Воверт для вирубки вапняку. Все нові й нові шахти відкривалися все далі і далі від центру міста. Це були райони нинішньої лікарні Валь-де-Грас, вулиця Гобелен, Вожирар, Сен-Жак, Сен-Жермен-де-Пре. Ченці з довколишнього монастиря в 1259 році використали печери під винні підвали, в той же час, продовжуючи підземні розробки.

Ресурс работа ру поможет Вам трудоустроится в считанные дни.

В епоху Ренесансу і при Людовіку XIV велося розширення житлової частини Парижа. Це призвело до того, що в XVII столітті землі над паризьким катакомбами перебували вже в межах міста. Значна частина житлових районів, можна сказати «повисла» над прірвою. Найнебезпечніші місця знаходилися в передмісті Святого Віктора, це сучасна територія від східної околиці Рю-дез-Еколь на південь до Жоффруа Сент-Ілер, а також вулиця Сен-Жак, і передмістя Сен-Жермен-де-Пре.

У квітні 1777 королем Людовіком XVI була створена Генеральна інспекція каменоломень, яка існує і понині. За більш ніж 2 століття працівники цієї інспекції провели колосальну роботу по створенню укріплювальних конструкцій, які здатні затримати або повністю запобігти руйнуванню підземелля. Сьогодні все підземне простір заповнений бетоном, в результаті чого зникли пам'ятники історії, наприклад гіпсові каменоломні на півночі Парижа. Бетонування все ж є тимчасовим заходом, адже підземні води Сени незабаром дадуть собі раду в інших ще не укріплених місцях.

Біля входу на станцію метро Данфер-Рошро, увінчаного знаменитим левом роботи скульптора Бартольді, був побудований невеликий павільйон. Це вхід в паризькі катакомби.

Патрулює катакомби в Парижі спеціальна бригада поліції, створена в 1980 році для дотримання закону, прийнятого 2 листопада 1955 року. Цей закон забороняє всім стороннім знаходитися в підземеллях Парижа поза туристичних зон. Мінімальним штрафом за порушення вважаються 60 євро.

Похожие статьи:

  1. Паризькі катакомби
  2. Сантехнік додому
  3. Ковані мангали