​Розірвало батареї опалення, що робити?

Январь 10, 2019 – 17:25

Про те, що робити, якщо прорвали батарею опалення, написано вже безліч статей і розборів. І все одно з року в рік випадків аварій не стає менше, юристам досі доводиться битися в суді за кожного клієнта. Мирно подібні суперечки вирішуються рідко, адже на кону - плата за відшкодування збитків.

У цій статті спробуємо коротко і простою мовою зібрати все, що потрібно знати на перших етапах людині, у якого розірвало радіатор опалення в квартирі.

Вы можете заказать дизайн интерьера днепр по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Розірвало радіатор: Причини

У вашій квартирі розірвало радіатор. Причини можуть бути різними:

Знос. Найчастіша і банальна причина - радіатор просто відслужив своє. Згодом скачки тиску, різниця в температурах і неякісні теплоносії сильно зношують прилади опалення. Кращий варіант вирішення проблеми - запобігти її заздалегідь, тобто вчасно замінювати батареї по закінченню терміну експлуатації.

Гідроудар. Російська центральна система опалення, незважаючи на весь прогрес і наукові відкриття, залишається вкрай нестабільною. Неакуратні дії працівників призводять до того, що тиск в системі різко зростає, через що проривають радіатори. Найчастіша причина проривів поза опалювальним сезоном - некоректне проведення гідравлічних випробувань. Найбільш стійкими до гідроударів зараз є біметалічні батареї опалення.

Людський фактор. Самий неприємний варіант для клієнта, але далеко не самий рідкісний. Трапляється і таке, що власники квартир самостійно змінюють радіатори, наймають неписьменних працівників. В результаті батареї в квартирі встановлюються неправильно, що досить швидко призводить до проривів.

Інше. Сюди відносяться більш рідкісні випадки, наприклад, шлюб на виробництві.

Щоб знизити до мінімуму можливість розриву радіатора, намагайтеся регулярно перевіряти його стан. Дрібні дефекти потрібно усувати якомога швидше. Не забувайте повідомляти про всі дії в керуючу Компанію, особливо якщо задумали замінити старий радіатор.

Якщо помітили невелику протечку: постарайтеся зупинити воду, підставивши тазик або банку. Після цього відразу телефонуйте в КК.

Розірвало батарею опалення: Хто винен

Важливо розуміти при прориві радіатора, кому саме він належить, і хто буде ремонтувати. Після численних скарг і розглядів, в Листі від 01.04.2016 року Мінбуд Росії вказав, що вся будинків система опалення входить до складу спільного майна. Тобто належить Керуючою Компанії, яка несе за неї повну відповідальність.

До складу спільного майна власників приміщень у МКД включаються «обігрівальні елементи системи опалення (радіатори), які обслуговують більше ніж одне житлове приміщення, в тому числі не мають пристроїв, що відключають (запірної арматури), розташованих на відгалуженнях від стояків внутрішньобудинкової системи опалення, що знаходяться всередині квартир» .

Простіше кажучи, якщо у вашій квартирі на батареях опалення встановлена запірна арматура (сюди входять будь-які пристрої, що дозволяють перекривати потік теплоносія в трубах), то відповідальність за радіатори лягає на власника. В іншому випадку батареї відносяться до загального майна, контроль за ними залишається за компанією, що управляє. В останньому випадку представники компанії раз на рік перевіряють стан стояків і радіаторів в кожній квартирі.

Докладний розбір теми з точки зору закону читайте в статті на порталі РосКвартал.

Похожие статьи:

  1. ​Разорвало батареи отопления, что делать?
  2. ​Керамічна плитка для ванної кімнати
  3. ​Детали интерьера в граните и мраморе
  4. ​Автоматика для опалення
  5. Незаконна споруда - що з нею робити?