​Яку вибрати і купити крапельну стрічку

Август 19, 2018 – 18:46

Крапельна стрічка широко використовується в рослинництві, садівництві, виноградарстві, на відкритому і закритому грунті, тобто в теплицях. Передовими рослинникам крапельна стрічка застосовується тисячами кілометрів по всьому світу.

Сучасні сільськогосподарські виробники використовують саме крапельний полив, так як знають, що вкладення коштів у цей вид поливу швидше окупаються, ніж будь-який інший тип зрошення.

Про застосування крапельної стрічки написано безліч статей і заміток. Безліч виробників випускають велику кількість різновидів крапельної стрічки, які мають різні характеристики.

Качественную капельную ленту Вы можете купить на сайте https://marketsv.com.ua/kapelnyj-poliv/kapelnaya-lenta/ по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Як розібратися у всій різноманітності крапельних стрічок? Яку крапельну стрічку купити для дачі, теплиці, присадибного господарства?

На ці питання ми і спробуємо дати відповіді в даній статті.

Тип крапельної стрічки

Типи крапельної стрічки буваю такі:

Крапельна стрічка Лабіринт

Крапельна стрічка Щелевая

Емітерна крапельна стрічка

1. Крапельна стрічка Лабіринт.

Лабіринтовий канал для води, який уповільнює швидкість подачі води і нормує її витрата, формується прямо на поверхні матеріалу стрічки. У такий стрічки є ряд недоліків, наприклад: при розмотування великий ризик пошкодити лабіринт, складно укласти стрічку водовипусків вгору, низька рівномірність поливу.

lenta_labirint

Це застаріла технологія виробництва крапельної стрічки, яка йде в минуле.

2. Крапельна стрічка Щелевая.

Лабіринтовий канал для води, який уповільнює швидкість подачі води і нормує її витрата, вбудовується всередину стрічки вздовж по всій її довжині, а в потрібних місцях, найчастіше лазером, прорізається водовипускні отвір. Різні виробники патентують різні конфігурації каналу, але суть однакова.

Цей тип стрічки набагато рівномірніше подає воду, відмінно пристосований для механізованого розмотування і укладання. Сучасні щілинні краплинні стрічки мають механізми самоочищення.

lenta_shcelevaya

Потрібно мати на увазі, що щілинна крапельна стрічка найчастіше проводиться з низькими витратами води і тому вимагає хорошу фільтрацію води. Перед застосуванням дізнайтеся рекомендовану виробником фільтрацію.

Даний тип крапельної стрічки досить дешевий і її ціна не залежить від кроку крапельниць.

3. Крапельна стрічка емітерна.

У цій крапельної стрічці використовуються окремі плоскі крапельниці, які вбудовуються всередині стрічки з заданим кроком. Цей тип крапельної стрічки також проявляє стійкість до засмічення. Це реалізується шляхом створення в кожній крапельниці спеціальних турбулентних потоків, які дозволяють крапельниці «самоочищатися».

За особливості емітерний крапельної стрічки доводиться платити кілька підвищеної вартістю стрічки при покупці. Ціна емітерний крапельної стрічки залежить від кроку крапельниць: чим менше крок - тим вище ціна.

lenta_emitter

Різні виробники виготовляють різні крапельниці, іноді один і той же виробник виробляє крапельниці з різним ступенем захисту від засмічення і різною ціною.

Існує два різновиди вбудованих крапельниць: некомпенсовані і компенсовані. Це означає, що у некомпенсованих крапельниць витрата води від довжини лінії залежить сильніше, і це потрібно враховувати при проектуванні крапельного поливу. Некомпенсовані крапельниці, звичайно ж, коштують значно дешевше компенсованих.

У більшості випадків в полях застосовуються не компенсовані краплинні стрічки.

Діаметр крапельної стрічки

Стандартні діаметри крапельної стрічки:

крапельна стрічка 16 мм

крапельна стрічка 22 мм

Крапельна стрічка діаметром 16мм.

Вона використовується найбільш масово. Основне обмеження цього виду стрічки - лінія поливу не може перевищувати 250м при прийнятною рівномірності поливу.

Крапельна стрічка діаметром 22мм.

Вона використовується рідше. Лінія поливу з такої стрічки може досягати 450м в довжину.

Товщина крапельної стрічки

Стандартна товщина крапельної стрічки:

5 mil (0.125мм)

6 mil (0.15мм)

8 mil (0.2мм)

10 mil (0.25мм)

12 mil (0.3мм)

15 mil (0.375имм)

можуть бути і інші розміри

Товщина крапельної стрічки впливає тільки на її механічну міцність, отже, як довго буде функціонувати стрічка в польових умовах при впливі на неї різних механічних факторів.

5mil. Це найніжніша в зверненні крапельна стрічка.

Рекомендована для однорічних рослин з коротким періодом дозрівання. А також для грунту з мінімальним вмістом каменів. Можна застосовувати в закритому грунті.

6mil. Ця крапельна стрічка вже краще підходить для нормальної грунту. Придатна для вирощування рослин з довгим періодом дозрівання.

8mil. Ця найбільш універсальна в застосуванні крапельна стрічка. Вона досить стійка до механічних пошкоджень. З успіхом використовується для вирощування рослин з довгим періодом дозрівання. Може використовуватися вдруге за умови дбайливого поводження, промивання і сушіння в кінці сезону.

10mil, 12mil. товстостінну

Похожие статьи:

  1. ​Як вибрати і купити хороші жалюзі?
  2. Як вибрати і купити металочерепицю?
  3. ​Як вибрати обробку стелі
  4. ​Як зробити ідеальний ремонт на кухні