Дороги ведуть в Нью-Йорк

Сентябрь 6, 2017 – 13:56

Переможці премії «Моїй Планети» Любов і Зоя Мельник діляться враженнями від поїздки в місто великих можливостей.

У минулому році премію «Моїй Планети» в номінації «Кандидат в мандрівники» виграла сім'я Мельник. Зої Мельник 61 рік, вона живе в Волгограді, працює педагогом додаткової освіти і ніколи не була за кордоном. Перемога в премії дає члену клубу можливість здійснити подорож мрії, а також інші приємні бонуси. (Про призи 2016 року.)

Про вибір країни і міста для подорожі

США - це країна на іншому континенті, яка мною сприймалася як недосяжна, інопланетна, але в той же час така близька. Адже американське мистецтво, культуру, стиль життя ми практично щодня бачимо на екранах. Американські актори дивляться на нас з яскравих афіш, пісні американських виконавців грають в навушниках, книги відомих американських письменників випускаються величезними тиражами. Так чому ж не подивитися на цю державу, що викликає різні суперечливі думки про неї, в реальності? Я розуміла, що такого шансу в моєму житті, можливо, більше не буде.

Вы можете арендовать ресторан на 20 человек и быть уверенным, что блюда на Вашем празднике будут самыми вкусными.

Нью-Йорк здавався мені містом гучним, динамічним, але на практиці я зрозуміла, що навіть в його суєті можна знайти куточки спокою і усамітнення

Чому Нью-Йорк? Нью-Йорк - це перша асоціація, яка виникає в свідомості, коли говориш про Штатах. Його пам'ятки ми стільки раз бачили в кінематографі, що хотілося опинитися наживо на цій величезній знімальному майданчику.

Про підготовку до поїздки

Я читала тільки про основні визначні пам'ятки Нью-Йорка, але ж краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Мені хотілося пізнати місто і його жителів безпосередньо в поїздці, чи не грунтуючись на стереотипах і забобонах. Я, звичайно, очікувала, що місто мені сподобається, але навіть не уявляла, що буду в такому захваті! Мені 61 рік, я не була за кордоном, а тут відразу опинилася на іншому континенті - це було чимось за гранню фантастики.

© Rene Pi / shutterstock.com

про очікування

Нью-Йорк здавався мені містом гучним, динамічним, але на практиці я зрозуміла, що навіть в його суєті можна знайти куточки спокою і усамітнення.

При цьому тут можливо абсолютно все. Місто на власні очі виглядав навіть краще, ніж на листівках і в кінострічках. Він ніколи не спить, привертає морем яскравих вогнів. Тут все вічно поспішають, але в період короткочасного перебування це анітрохи не дратує, навіть навпаки - надихає бути мобільним.

про атмосферу

Нью-Йорк - вільний, позбавлений забобонів місто. Люди розкуті, щедрі на цілком щирі посмішки. Мені так сподобалося це постійне відчуття свята: в метро, на площах, в парках люди танцюють, співають, грають на музичних інструментах, роблять цілі шоу. Ти не можеш не стати їх глядачем. Багато побачені номера залишили величезне враження. Місто пропонує сотні місць, де можна приємно і продуктивно провести час: парки, музеї, фестивалі. Календар подій рясніє тематичними заходами. І тут відчуваєш тісне переплетіння традицій різних країн.

Про транспорт

Не думала, що метро буде викликати у мене неприємні спогади. З одного боку, дуже зручно, що на цьому виді транспорту можна дістатися в будь-який кінець міста, але одночасно з цим тут дуже довго треба чекати поїздів. У порівнянні з московським або пітерським метро, де багато станції - як твори мистецтва, місцева підземка оформлена просто, без надмірностей. Через те, що воно працює цілодобово, на всіх станціях брудно, а ще дуже душно. Сама система користування теж не з легких. Були ситуації, коли ми сідали на експрес-поїзда і проїжджали свої зупинки. Виявися я одна в метро - напевно, загубилася б.

Про Нью-Йорку в трьох словах: немає нічого неможливого

Про ціни

Я очікувала, що найбільший мегаполіс Цінами не побалує. Так, продукти тут дорогі. Але ми знайшли невелике кафе на Бродвеї, куди приходили обідати кілька днів поспіль. Подружилися з кухарем. Дочка розповіла йому про те, що наша поїздка відбулася завдяки перемозі в премії. Він був зворушений цією історією і кожен раз зустрічав нас зі словами: «О-о-о, це знову ви! Проходьте! Хей, мама, як ваші справи? »Взагалі, багато людей, які дізнавалися, що ми з Росії і приїхали в Нью-Йорк аж на два тижні, дуже дивувалися.

Про жителів

Нью-йоркці доброзичливі й чуйні. Принаймні ті, з ким ми взаємодіяли, охоче відгукувалися на наші прохання. Коли ми опинилися в Квінсі для пересадки на метро в перший день нашого прильоту, нам зголосився допомогти афроамериканець, який спочатку не викликав довіри своїм виглядом. Але він не тільки підказав нам дорогу, а й поніс мою валізу по крутих сходинках метро.

Похожие статьи:

  1. Зерновий елеватор
  2. Нові житлові комплекси
  3. Мікроблейдінг брів
  4. Замовити суші додому
  5. Добова оренда квартир