Хижі акваріумні рибки

Январь 1, 2017 – 19:58Сьогодні ми поговоримо про найцікавіші мешканців наших акваріумів - малавійських цихліди. Мешканці озера Малаві, що входить в знамениту ланцюг африканських Великих озер. Лише тут живе ця популяція рибок в природних умовах. Їх особливістю є те, що ікру вони виношують у роті. Виношують самки по 35 - 125 ікринок. Величина ікринок досить велика - близько 3 мм, а новонароджені мальки від 5 мм. і більше. За ними вже не слід доглядати, вони цілком самостійні, і можуть самі добувати собі їжу. Цей інстинкт скоріше за все вироблений через наявність хижаків в прибережних зонах озера Малаві. Ті 3 - 4 тижні поки самка тримає ікру в роті, її основною їжею є дрібні кормові недоїдки, які вона відфільтровує через зябра. Мальки стають статевозрілими лише через рік, на той час вони ще вдвічі менше дорослих рибок. Акваріумісти їх ділять на дві групи. Перша - мбуна і другу - Утака. Перші воліють заросле водоростями узбережжі і рослинну їжу, то другі віддають перевагу кам'янисте дно і харчуються в основному мальками і інший живністю. І так після загального опису місця існування, давайте детально розглянемо групи цихлид, про яких згадували вище.
Невеликі рибки (близько 10 - 12 см. В довжину) яскраво пофарбовані. При цьому забарвлення самок не поступається самцям. Основна їжа - водорості, не гребують і рослинами, які потрапили у воду. Це слід врахувати при годуванні цихлид в акваріумі. Деякі акваріумісти радять підгодовувати рибок листям кульбаби, салату або шпинату. 

  Малавийская хищная цихлидка отзывы в свободном доступе.

Свіже листя кропиви треба обов'язково ошпарити, вони є одним з найважливіших вітамінних компонентів. А на зиму робити заготовки з заморожених в морозильній камері ретельно відібраних листя. Крім листя рибкам подобаються пластівці геркулесу, відварені крупи. Деякі радять ще кульки з білого або житнього хліба. Інші кажуть, що це небезпечно і може пошкодити рибку. І хоча вони по натурі вегетаріанці, але в той же час не проти поласувати личинками комарів і бабок, а так само планктоном і дрібними водними безхребетними. Акваріуміст в цьому випадку може розширити їх раціон дафнії і мотилем. Крім цього можна додати морепродукти - м'ясо креветок, риби або кальмарів. У малих кількостях можна дати яловиче м'ясо або відварну печінку, але слід враховувати те, що м'ясо тварин містить жири погано засвоюються рибками і це може привести до їх ожиріння. Не слід давати рослинний і тваринний корм одночасно. Вони природно відмовляться від листя або каші і кинуться до тваринної їжі, це лише забруднить воду в акваріумі, яку доведеться частіше міняти. Тому вранці погодуєте їх зеленим кормом, а ввечері м'ясним. У природі їх їжа низькокалорійна і її треба постійно добувати, а в умовах акваріума вони отримують свою доза безпосередньо, тому акваріумні рибки більше за величиною своїх побратимів живуть на природі. Чергуючи рослинний і живий корм, ви домагаєтеся отримання всього комплексу вітамінів і мінералів вашими рибками.

Похожие статьи:

  1. ​Жива огорожа з верби
  2. Як обрати велосипед
  3. ​Мансардні вікна
  4. Нові квартири ЖК "Теремки"
  5. Айя Напа Кіпр Відгуки