​Краків. Пішохідний міст над Віслою

Август 14, 2017 – 11:45

Після того, як ми перетнули міст, продовжуємо прогулюватися вже по Подгуже і знайомитися з його історією. Адже нам відомі ще деякі її факти. Наприклад про те, що 3 березня 1941 року в Кракові було створено єврейське гетто. Саме в районі Подгуже. Причому воно було одним з найзначніших і великих в період Другої Світової Війни. Тому можна сказати, що більша частина Подгуже це свого роду меморіал в пам'ять про трагічні події того часу.

Район колишнього єврейського гетто в Кракові

Вы можете купить кроликов в украине по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

До того ж в цьому районі мешкають люди явно не байдужі. Цей твір має назву «Never follow».

Краків. район Подгуже

Тут є музей, пам'ятники і просто інсталяцій, присвячені загиблим євреям.

Єврейське гетто в Кракові

Але головний хранителем пам'яті про десятки тисяч людей загинули лише через приналежність до «неугодної» нації, є музей емаль, колишня фабрика Оскара Шиндлера.

Музей Оскара Шиндлера в Кракові

Не знаю, чи багато знайдеться людей не знають історії Шиндлера, але розповідати про неї я не буду. Краще про музей. Тому що того заслуговує. Якщо чесно, мабуть, це один з найцікавіших і інтерактивних музеїв, які я коли-небудь відвідувала. Жодних огорож і строгих «тіточок-наглядачів» тут звичайно ж немає. Так само як і величезних залів, заповнених світлом. Нічого подібного. Забудьте. Цей музей - величезний лабіринт, що складається з безлічі приміщень, крізь які можна рухатися тільки вперед, блукаючи дуже довго.

Музей Оскара Шиндлера в Кракові

Незважаючи на назву музею, лише мала частина його матеріалів присвячена персони і життя Оскара Шиндлера. Насправді це музей історії Голокосту, просто розташований він в приміщеннях колишньої фабрики «Емаль», відкритої Шиндлером.

Музей Оскара Шиндлера в Кракові

Більша ж частина експозиції музею висвітлює побут і умови існування єврейської сім'ї першої половини 20 століття. Тут частини стіни, яка відгороджувала єврейське гетто від іншої частини Кракова, польська та німецька преса тих років і багато чого іншого. Але головне в музеї атмосфера, яку авторам вдалося відтворити за допомогою дрібних деталей, за допомогою музики і записів з гучномовців, за допомогою запахів або особливого освітлення. Майже як в 5D-кінотеатрі. Чесне слово, це неймовірно. І це на мій погляд кращий спосіб вивчення історії. Мені шкода, що мої фотографії не передають моїх вражень. Нижче лише мала частина експозиції.

Похожие статьи:

  1. ​Как выбрать идеальный подарок
  2. ​Якісні будівельні матеріали
  3. ​Казино Х Продюсер опасных игр
  4. ​Самі незвичайні будівлі світу