​Облицювання керамічною плиткою ванної кімнати

Ноябрь 5, 2018 – 17:46

Облицювання керамічною плиткою ванної кімнати

Для початку потрібно самостійно зробити розмітку поверхні. Потрібно щоб умивальник розташовувався симетрично щодо плитки, ванна не повинна закривати більшу частину кахлю, а бордюр не повинен проходити в тих місцях, де буде розташований змішувач, інакше не можна буде щільно притиснути його відбивачі до стіни.

Онлайн заказ билетов на автобус по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Керамічну плитку потрібно закупити з запасом, відсотків на десять більше того, що нарахували. Частина плитки після різання піде у відходи, щось може розбитися або можемо зіпсувати. Бажано пачку залишити в запасі, щоб в майбутньому, якщо якась плитка пошкодиться, було чим замінити.

Якщо раптом ви плануєте на нижній ряд класти різану плитку, то потрібно почати з другого ряду, так як нижній ряд буде укладатися після того, як стане кладка статі. Для цього, за допомогою рівня потрібно виставити рейку, по всьому периметру приміщення. Це буде опора для плитки. У кожному ряду, кладку починають з центральної плитки. Такий спосіб зменшує похибка, яка накопичується через різних розмірів плитки. Плитковий клей наносять зубчастим шпателем, тримаючи його під кутом 45 °. За консистенцією, розчин повинен бути схожий на сметану. Плитку прикладають і садять легкими постукуваннями киянки (гумового молотка). Зайвий клей прибирають, очищають торці плитки і продовжують операцію, укладаючи таку плитку.

Проміжок між плитками вирівнюють пластиковим хрестиком. Хрестик, як і плитка, в розрізі має форму трапеції. Чим глибше втопити хрестик, тим ширше утворюється шов, тому його слід покласти так, щоб плитка не косилася, тому, що рівняти плитку доводиться, змінюючи ширину шва. Таке можна робити за допомогою спеціальних пластикових клинів. Ще простіше досягти хорошої якості - потрібно контролювати, щоб верх ряду був на одній лінії. Наступний ряд слід починати тільки після того, як буде завершено попередній. Це дасть можливість проконтролювати, щоб міжрядні шви збіглися. Крім цього, можна візуально в кутах контролювати вертикальність кладки.

При необхідності, плитку можна різати за допомогою плиткоріз або використовувати невелику болгарку. Працюючи з болгаркою, потрібно використовувати окуляри. Також, за допомогою болгарки можна в плитці робити вирізи під труби і сантехнічні люки. Для того щоб приховати відколи глазурі, потрібно в місцях розрізу застосувати пластикові плиткові куточки. Розмір і колір куточків вибирають під плитку.

Укладання плитки на підлогу, краще за все робити так, щоб різану плитку «заховати» під ванну. Зубчастим шпателем користуватися не потрібно, краще наносити клей звичайним. Використовуючи зубчастий шпатель, велика ймовірність, що в шарі клею будуть утворюватися порожнечі, і плитка при експлуатації може тріскатися.

Через приблизно добу, шви між плиткою потрібно заповнити затіркою. Її наносять гумовим шпателем. Хвилин через 15-20, після того, як нанесли, шов потрібно загладити вологою губкою. Через день, зайву затірку видаляють вологою, а після цього сухою ганчіркою.

Похожие статьи:

  1. ​Укладання плитки у ванній своїми руками
  2. Облицовка керамической плиткой ванной комнаты
  3. ​Керамічна плитка для ванної кімнати
  4. ​Облицювання натуральним і штучним каменем
  5. Газифікація приватного житлового будинку