Грунт і фундамент при будівництві приватного будинку

Октябрь 24, 2017 – 08:57

Перед початком будівництва свого будинку забудовник стикається з безліччю питань. Для вирішення деяких з них йому треба отримати елементарні пізнання в специфіці будівельних робіт. Елементарні, нехай неглибоко професійні знання, дозволять уникнути помилок. Один з подібних питань пов'язаний з глибиною фундаменту для приватного будинку. Він є дуже важливим.

Буває, що для перестраховки фундамент закладають занадто глибоко. Подібний, уявний, запас веде до перевитрати будматеріалів, здорожує вартість фундаменту, витрачаються зайві фізичні сили.

Інша сторона уявній економії - невиправдане зменшення глибини. На таких фундаментах з'являться тріщини або ще гірше він почне ламатися, що спричинить за собою руйнування стін.

Щоб визначити, наскільки глибоко закладати фундамент, доведеться розібратися в розмаїтті грунтів.

Виділяється три фактори, що впливають на тип фундаменту. Перший визначає категорію грунту. Другий включає в себе питання про грунтові води і зачіпає поняття вологості грунту. Третій - це глибина промерзання.

Заказать печать методом шелкографии во Львове можно тут, цены на услуги Вас приятно удивят.

Грунти поділяються на дві категорії. До першої відносяться виникненню здимань грунти. У другу входять пучіністие.

Які грунти відносяться до непучиністим? В першу чергу - це скельні грунти. Так само як крупно або середньозернистий пісок. У цю категорію входить уламковий грунт. У його складі є камені або гравій.

Виникненню здимань грунти є кращими для будівельних робіт. Фундаменту в цих грунтах рівень води під землею не перешкода, а глибина промерзання не впливає на міцність і стійкість. У таких грунтах відпадає необхідність великих обсягів робіт. Витрата матеріалу відносно невеликий.

Якщо грунт скельного типу, то зводити будинок дозволяється з землі, без поглибленого фундаменту. На піщаному або уламковому грунті забирається його верхній шар, а бетонну основу виконують не більше 15-20 см завглибшки.

Для інших непучинистих грунтів під фундамент викопується траншея глибиною не більше 70 сантиметрів. Перші 10-15 сантиметрів такої траншеї прокидається піском. Його радять класти шарами, а кожен з них проливати рідиною. Потім, на все висоту виконується підготовка з бетонної основи.

До другої групи (до пучинистих грунтів) відносять пісок дрібної фракції, пісок і глину в різних пропорціях, що називається супіском. У цю групу входять грунту з жирної глини і суглинки.

У рухливих грунтах пристрій фундаменту дуже пов'язано з глибиною промерзання. Також сильний вплив за рівнем грунтових вод.

Грунт називається сухим коли грунтові води нижче, ніж промерзає сам грунт в зимовий період. У ньому ще можна фундаментні роботи виконати як в непучиністих грунтах.

У супеси або піщаному грунті при заляганні грунтових вод нижче рівня промерзання, фундамент необхідно робити глибиною від 0,7 до 1 метра.

Одним з несприятливих збігів обставин вважається залягання грунтових вод нижче або в рівень з глибиною промерзання. Тут багато роботи, а поставитися до неї треба з усією серйозністю. Підстава фундаменту треба закласти як мінімум на глибину промерзання, а якщо є можливість, то краще заглибитися ще додатково на 20-30 см.

Щоб заощадити на матеріалах, але трохи, можна зробити піщану подушку. Але знову ж таки, невисоку. Щоб знизити зчеплення фундаменту і грунту при обдиманні, особливо взимку, треба стінки фундаменту обробити гарячим бітумом. Замість бітуму можна використовувати відпрацьоване масло (відпрацювання).

В особливо важкому грунті, до якого належить волога глина, низ фундаменту краще зробити ширше верху на 20-30 см. Одержаний з похилими стінками фундамент здатний чинити опір пученію грунту. Правда, потреба в матеріалах велика, але будинок-то повинен стояти міцно.

Похожие статьи:

  1. Ремонт фундаменту деревяного будинку
  2. Технологія будівництва каркасних будинків
  3. Газифікація приватного житлового будинку
  4. Будівництво фундаменту цегляного будинку
  5. На чому зупинитися при будівництві будинку?