​Купівля кімнати - тернистий шлях до власного житла

Ноябрь 22, 2017 – 09:32

Шанси в майбутньому стати власником цілої квартири непередбачувані

Ще кілька років тому угод з кімнатами відбувалося досить багато. Але зараз їх частка на ринку менше 5%, і кімнати в комуналках не користуються високим попитом. Правда, до цих пір існують бажаючі саме таким чином вирішити житлову проблему.

За прикладом батьків

Фахівці вирішили розібратися в цьому питанні після того, як знайомий автора статті Денис висловив ідею купити кімнату, а в майбутньому викупити інші і таким чином стати власником цілої квартири. До такого способу вирішення квартирного питання людини підштовхнув приклад батьків. Їм в кінці 1980-х дісталася кімната в двокімнатній квартирі ==. Пізніше батьки не раз намагалися викупити другу кімнату, але сусіди не погоджувалися. Однак через деякий час житлова проблема сусідів зважилася сама собою: їм дали повноцінну квартиру за програмою розселення комуналок, а батькам Дениса друга кімната дісталася за символічні гроші.

Вы можете гостинки в Харькове со своим санузлом и приобрести жилье своей мечты на самых выгодных условиях на сегодняшний день.

В даному прикладі все склалося вдало. До того ж це приклад з минулого, у батьків Дениса не було вибору - купити кімнату або іншими способами вирішувати житлове питання. Чи можливий такий варіант сьогодні?

Нові «расселенци»

«Такі приклади дійсно є, - каже Марія Литинецкая, генеральний директор компанії. - І це досить вигідна угода. Заплативши за кімнату, людина в майбутньому стає власником цілої квартири. Основна проблема полягає в тому, що не обов'язково власник сусідньої кімнати збирається її продавати. Відповідно, очікувати таку угоду можна довго. Однак в разі, якщо сусід має намір продати свою кімнату, у вас є право переважної покупки. Він може продати кімнату іншій особі через місяць після письмового повідомлення вас про свій намір і після отримання вашої згоди на її продаж ».

Як розповіла директор відділення компанії «МІЦ-Нерухомість» на Пресні Інна Ігнаткина, одного разу в агентство звернулася клієнтка, яка, приїхавши в Москву з регіону, планувала купити кімнату. Дівчині підібрали кімнату в двокімнатній квартирі. «Через 1,5 року вона повторно скористалася нашими послугами при викупі другої кімнати у сусіда. Така практика нерідко зустрічається на ринку житла », - говорить експерт.

Директор відділу інформації компанії ЕГСН Римма Балясникова згадала випадок, коли весь процес поліпшення зайняв ще менше часу: «Одна молода сім'я, купивши дванадцятиметрову кімнату в двокімнатній квартирі, вже через півроку жила в цій самій квартирі сама. Їх сусідка отримала дуже вигідну пропозицію по роботі за кордоном. Плануючи там залишитися назовсім, вона запропонувала молодій парі купити кімнату за ціною трохи нижче ринкової. Йшлося про 3 млн рублів ». У пари таких грошей не було, але вони з легкістю отримали іпотечний кредит, оскільки в заставу банк брав не кімнату, а цілу квартиру.

Незговірливі сусіди та інші проблеми

Але так щастить далеко не всім. Наприклад, приватний ріелтор Світлана Барченкова розповіла історію про те, як один з її клієнтів купив дві кімнати в 5-кімнатній комуналці, розраховуючи в майбутньому викупити інші кімнати. Спочатку була домовленість з обома сусідами: жінці належало дві кімнати, чоловікові - одна. Вони були готові продати своє житло і навіть обговорювали варіанти, яке житло вони хотіли б отримати натомість.

В результаті жінка свої зобов'язання виконала, а чоловік відступився. Якщо спочатку він хотів замість купити однокімнатну квартиру в Підмосков'ї, то потім змінив умови і захотів вже квартиру в тому ж районі (Кузьминках) і обов'язково в п'ятиповерхівці під знос, щоб потім отримати нове житло. «Цей варіант знаходиться вже за межею розумного. В результаті чоловік опинився у важкій ситуації - продати кімнату в принципі непросто, а якщо на продаж виставляється відразу кілька кімнат в комуналці, покупця знайти ще важче », - говорить ріелтор.

За словами Римми Баляснікова, сусіди зазвичай просять натомість якщо і не окрему квартиру, то кімнату в двокімнатній квартирі замість кімнати в багатокімнатної. «Хтось назве такі побажання неадекватно завищеними, але справа в тому, що при викупі сусідніх кімнат перестають діяти навіть закони ринку - головним стає бажання і вміння домовлятися», - зазначає експерт.

Ще одна проблема, з якою може зіткнутися людина, що бажає викупити кімнату у сусідів, - наявність неповнолітніх дітей. «Дозвіл на таку угоду дають органи опіки, і вони будуть пильно стежити, щоб інтереси дитини не були ущемлені. Тут вже точно доведеться купувати або окрему квартиру, або набагато кращу кімнату », - говорить Римма Балясникова.

Крім того, нерідко під продаж кімнати замасковані пропозиції частки в квартирі. «Найчастіше дана інформація не публікується в оголошенні, а з'ясовується вже в процесі переговорів, - пояснює Марія Литинецкая. - Справа в тому, що частка не може бути виділена у вигляді кімнати, навіть якщо по площі вони збігаються, в зв

Похожие статьи:

  1. ​Купівля - продаж квартири - тонкощі та нюанси
  2. Купівля в інтернет-магазинах будматеріалів
  3. ​Ремонт квартиры в скандинавском стиле
  4. Міжкімнатні перегородки з газоблоків
  5. ​Стеклянные лестницы для домов и офисов