Озера і затоки Землі

Сентябрь 7, 2017 – 09:01

Земля займає лише близько 29% площі нашої планети, а все інше - це вода, і не тільки моря і океани. Новий віртуальний тур AirPano присвячено порівняно невеликим водойм - озер і заток. Всі вони дуже різні, але всіх об'єднує спільна риса: мальовничий пейзаж.

Багато також мають цікаву історію: так, околиці Фірвальдштетського озера є «колискою Швейцарії»: саме тут був укладений Союз трьох перших кантонів, який поклав початок утворенню держави. Которська затока в Чорногорії протягом багатьох століть був важливим стратегічним пунктом на карті Європи, де висаджувалися і вели битви болгарська, угорська, османська і інші армії. А в наші дні це одне з найпопулярніших туристичних місць на планеті, що вражає своєю затишною красою.

Вы можете купить пленочный теплый пол heat plus по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Залив Диско, відкритий в 985 році вікінгом Еріком Рудим, розділяє острів Диско і берег Гренландії, тобто фактично є протокою. Однак це все-таки затока, оскільки його північна частина практично круглий рік блокована льодом і не має зв'язку з морем.

Для контрасту пропонуємо подивитися на настільки ж холодну точку Землі в Південній півкулі - антарктичний острів Півмісяця, що лежить в бухті між протоками Брансфілд і Дрейка.

Одне з найбільш незвичайних місць на планеті - льодовикова лагуна Йокюльсарлон в Ісландії. Цей воістину фантастичний ландшафт - живий, постійно мінливий, оскільки танення льодовиків збільшує озеро. З 1970 року воно виросло в чотири рази, і тепер його площа становить близько 18 км. Глибина Йокюльсарлон досягає 200 м - це друге за цим критерієм озеро країни.

А найглибше озеро в світі - російський Байкал: 1642 м. Він також відомий неповторною красою своїх берегів і прозорою яскраво-синьою водою: в деякі дні, особливо навесні, видимість становить до 40 м.

Різнобарвна водна гладь порадує око на панорамі, знятої в китайському парку Цзючжайгоу, де яскраве озеро П'яти Цвєтков цікаво ще й тим, що схоже на мозаїку. Його дно покривають впали стовбури дерев, прекрасно проглядаються крізь товщу кришталево чистої води.

Ще один знаменитий водойму в Китаї - озеро Тисячі Островів. Воно з'явилося в 1959 році після будівництва гідроелектростанції. Водою був покритий ділянку близько 570 км², але він недовго залишався затопленим - з часом вода почала осідати, оголюючи при цьому невеликі за розмірами і абсолютно різні за формами острівці. Насправді їх більше тисячі: тільки великих ділянок суші - 1078, а дрібні клаптики землі ніхто навіть не вважає. Однак бухта Халонг у В'єтнамі легко поб'є цей рекорд: тут на площею 1500 км² розташовується більше 3000 островів.

Завдяки діяльності людини виникло і озеро Пауелл в американських штатах Юта і Арізона. Рукотворний пейзаж вийшов настільки ефектним, що водойма по праву увійшов до числа найвідоміших місць на Землі.

Озеро Богор в Кенії цікаво своєї рекордної солоністю води: влітку вона навіть досягає 100%! Воно знято з висоти 150 м під час розливу, коли туди прилетіли 2 млн фламінго.

Сіднейська бухта знаменита не тільки обрисами, які створила сама природа, - тут знаходяться візитні картки всій Австралії: оперний театр, визнаний шедевром сучасної архітектури, і диво інженерної думки, міст Харбор-Брідж.

Курильські озеро - друга за площею прісноводне озеро півострова Камчатка і найбільше в Євразії нерестовище нерки. Половити рибку сюди приходить рекордна кількість ведмедів, які роблять ландшафт абсолютно неповторним.

Сувору красу природи Росії також передають панорами озера Лама на плато Путорана в Сибіру, водойми біля гори Спамберг на Сахаліні і камчатського озера Кольцевое в кальдері Креніцина. Крім того, в віртуальний тур, присвячений красі води, увійшли бразильський пляж Ботафогу в затоці Гуанабара, озеро Манапурі в Новій Зеландії і затоку Ла-Спеція в Італії.

Похожие статьи:

  1. Озеро Нойзидлер-Зе
  2. Як обрати велосипед
  3. Поиск нового жилья
  4. Покупки а Абердині