Площа Мотійки в Кракові

Август 14, 2017 – 10:39

На коні, звичайно, не художник, а польський король Владислав Ягелло. Що особливо цікаво, це місце було колись центральною площею міста Клепаж, який зараз є одним з районів Кракова. Так само як у випадку з районами Казімежем і Подгуже, які так само були колись самостійними містами.

Ну що ж, починаємо рух, переходимо дорогу і опиняємося біля цегляного мурування з вежами. Це барбакан.

Пам'ятки Кракова. Барбакан

Це оборонна споруда середньовіччя. Його оточує рів, а з однією з сторін підйомний міст. Він був побудований в 15 столітті і взяв участь в чималій кількості боїв. Можна потрапити всередину і відвідати музей історії споруди. Але ми підемо далі. До Флоріанській вежі.

Заказать теплый пол Вы можете на сайте http://teplo-doma.in.ua по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Краків. Флоріанській вежа

Колись як і багато старих міст Краків був обнесений фортечною стіною, до якої примикали 47 веж. Але в 19 столітті міські стіни були знесені і залишилися лише деякі фрагменти, такі як близько Флоріанській вежі. Пройшовши через арку, ми опиняємося на Флоріанській вулиці, яка потім призведе нас на головну площу Кракова.

Краків. Флоріанська вулиця

На цій вулиці безліч красивих будівель, які в більшості випадків були будинками багатих і відомих людей. Тут же поруч знаходиться музей Чарторийських, художнє зібрання в складі Національного музею в Кракові. Музей пишається своєю багатою колекцією і особливо «Дамою з горностаєм» пензля великого Леонардо да Вінчі. Правда мені по секрету сказали, що застати шедевр в музеї навряд чи вдасться, може бути набагато простіше побачити його в Лондоні або Парижі, так як його часто показують на виїзних експозиціях.

Музей Чарторийських у Кракові

Тут же можна ознайомитися з витворами сучасних польських художників. Чи не в музеї, а прямо біля міської стіни. Тут вони продають свої роботи. Йдемо далі. І неминуче опиняємося на Ринковій площі.

Краків. Ринкова площа

І залишаємося тут дуже надовго. Тому що ой як багато інтересного.Начнем з того, що вона просто дуже велика: 200 на 200 метрів. Одна з найбільших в старій Європі. Спробуємо обійти її всю та розглянути в деталях. Перше, що ви тут побачите - величний Маріацький костел.

Краків. Маріацький Костел

У костелу було кілька попередників, але свій нинішній вигляд він придбав вже в 14 столітті. Це один з найбільш незвичайних костелів, по-перше він дуже високий, 81 метр, по-друге, він ассіметрічен, його вежі мають різну висоту і форму. Це надає йому особливий настрій. З Маріацьким костелом пов'язана велика кількість легенд і традицій. Багато з них до цих пір дотримуються. Наприклад, як багато століть тому, з найвищої вежі звучить гра на трубі. Щогодини ви можете почути його мелодію і навіть розгледіти самого музиканта десь дуже високо =)

Праворуч від Костелу знаходиться невелика площа, теж Маріацька. Колись тут розташовувалося кладовище, а сьогодні невеликий фонтан і бідний студент Жак.

Краків. Маріацька площа

Заходимо за Маріацький Костел і виявляємо там ще одну невелику площу. Здається, вона називається Мала Ринкова. Вона дуже мила і затишна, тут можна посидіти на лавочці і перевести дух.

вечірній Краків

Саме тут ми і зробимо паузу перед продовженням «поглинати» пам'ятки чудесного Кракова і рухатися по Королівській дорозі в напрямку Вавеля.

Загалом, як це часто буває, далі буде ...

Похожие статьи:

  1. Як обрати велосипед
  2. Покупки а Абердині
  3. Гуляємо по Кракову