Стародавні міста Узбекистану: Самарканд
Отже, ура, мої руки добралися до записів з поїздки в Узбекистан, а значить перед Вашими очима довгий довжелезний пост з великою кількістю фотографій, які закарбували Самарканд.
(Щоб розгледіти краще, натискаємо на фото)
Що я знав про Самарканді до поїздки? Що місту понад 2,5 тисяч років, що він знаходиться в Узбекистані, що його об'єкти внесені в список Всесвітньої спадщини, і ще щось подібне. І ще мені здавалося, що все стародавні споруди вище, ніж є насправді.
Знаєте, все це виглядає неймовірно красиво. Все навколо жовто-синє. Сині куполи на тлі синього неба. Приголомшливо. Опиняєшся в середніх віках. Навколо багато туристів з різних країн: японці, австралійці, американці і т.д. А ось знайти хорошого російськомовного гіда дуже проблематично. Російськомовний гід на словах, на ділі виявляється туго розуміє по-російськи. Залишається або користуватися путівником, або чекати групу російських туристів.
Огромный ассортмент межкомнатныхдверей Вы найдете на сайте компании Elporte, цены Вас приятно удивят.
Все побачене і почуте на екскурсії по Самарканду я намагався брати порціями, по чуть-чуть. Просто настає момент, коли розумієш, що завис від надлишку отриманої інформації. У таких випадках краще всього йти в чайхану покуштувати узбецької кухні. Або курити кальян, теж варіант.
Для того щоб внести різноманітність в маршрут непогано також заглянути на базар. Там смачні абрикоси і персики. Горіхи, прянощі, чого тільки немає. Втім Східний Базар, він і в Узбекистані Східний Базар))
Тепер про визначні пам'ятки. Взагалі-то я вважаю, що писати про них не треба. Це треба бачити. Дуже монументально. Але все ж спробую розповісти про деякі об'єкти, які мені вдалося відвідати. У всіх путівниках перше місце в списку пам'яток Самарканда займає Регістан.
Регістан - це центральна площа старого Самарканда, а на ній знаменитий архітектурний ансамбль з трьох медресе. Медресе були побудовані в різний час в період з XV по XVII століття.
Чесно сказати, дуже важко запам'ятати хто і на честь чого будував ту чи іншу споруду. Можна точно сказати, що історія Самарканда тісно пов'язана з ім'ям Тамерлана, Тимура, як тут його називають. Щось побудовано на честь його дружини, щось його дітьми і так далі.
Найбільше мені сподобалося в Шахі Зинда. Це ансамбль мавзолеїв. Найбільш фундаментальна і красіваяпостройка з усіх, що я бачив в Самарканді.
Шахи Зинда формувався протягом 9 століть і в підсумку являє собою цілий комплекс з більш ніж двадцяти споруд.
Дуже вражає зовні. А всередині багато цікавої інформації.
Я не фахівець з культури та архітектури Узбекистану і розповісти більше і докладніше про визначні пам'ятки Самарканда, мабуть, не зможу. Але розумію, що можна розповідати нескінченно. До речі я дуже здивований тим, що у наших співвітчизників не викликають інтересу ці місця, і в цілому середньовічні міста Середньої Азії. Особливо чітко я це усвідомив, не побачивши майже жодного туриста з Росії. Тоді як американців, англійців, японців я зустрів там досить багато.
Мабуть, в кінці своєї розповіді додам ще кілька цікавих фото з Самарканда. А мій наступний розповідь буде вже про Бухарі.
Похожие статьи:
- Строительство каркасных домов в Украине
- Переваги доставки квітів по Львову
- Металеві грати на пластикові вікна
- Детали интерьера в граните и мраморе
- Безопасность и надежность казино Jet