Близька Фінляндія

Сентябрь 11, 2017 – 18:39

П'ять причин кинути все і поїхати відпочивати на озеро Сайма.

Регіон озера Сайма у Фінляндії - справжній подарунок для тих, хто хоче потрапити за кордон за ціною міжміського автобуса. Але навіть якщо ви не петербуржець і не тяжієте до перевезення імпортної продукції, для вас все одно знайдеться ще щонайменше п'ять причин почати оформляти документи на візу.

Лучшие рестораны спб для свадьбы удивят гостей широким разнообразием изысканных блюд и прекрасным сервисом.

Фантастична природа

У міру наближення до кордону все більше відчуваються містичні зміни в навколишньому середовищі. Погода поліпшується, вітер роздуває пітерські хмари, з доріг пропадає сміття, а через дерева того й гляди вигляне олень. Але це не містика: просто фіни дбайливо використовують всі наявні ресурси на благо екології. (До речі, саме про це в інтерв'ю «Моїй Планеті» говорить наш колишній співвітчизнику, який переїхав в Фінляндію.) У магазинах тут все частіше використовуються підлягають переробці пакунки кругом є автомати для здачі пляшок. На розвиток поновлюваних джерел енергії витрачаються величезні гроші, і вироблювана ними доля вже становить близько 40% від усього споживання. Водойми постійно моніторяться на предмет забруднень - Сайма, зокрема, кишить рибою, а воду можна зі спокійною совістю пити. Там же живуть легендарні фінські нерпи - їх складно, але реально побачити при гарній погоді і в тиші. До того ж зустріти диких тварин можна не тільки в лісах, вони спокійно почуваються в озеленених районах міст. (Доказ того що дикі тварини - не така вже й рідкість в екологічно чистих мегаполісах, - цей наш фотопроект.)

На всю цю казку негайно хочеться зануритися з головою. Можете розпочати захоплюватися з пішої прогулянки - спеціально для цього є траса довжиною в 30 км, яка проходить по березі озера і починається в порту міста Лаппеенранта.

Активний відпочинок

Коли набридне просто ходити та насолоджуватися, а захочеться, скажімо, взятися за весла, виберіть пунктом свого призначення місто Іматра - там можливостей для активного відпочинку не злічити. В околицях регіону Рауха можна гребти скільки душі завгодно на каное, каяку і звичайному човні. Можете швидко сплавлятися річкою, а можете задумливо гребти вздовж берега 100 км поспіль.

Є ще один вихід для тих, кому чуже просте споглядання і хочеться поєднати природу з якою-небудь активністю. Реєструйтеся на сайті geocashing.com та вирушайте шукати заховані по лісах коробочки. Всього в лісах Лаппеенранта і Іматра близько 1500 схованок, так що буде чим зайнятися компанією друзів або всією сім'єю. Коробочок вистачить на всіх.

Взимку озеро Сайма замерзає, і фіни дістають з антресолей ковзани і лижі. Ви можете приєднатися до них, тому що нічого кращого катання на ковзанах по озеру взимку придумати не можна. Якщо ви екстремал - надягайте гідрокостюм і плавайте під льодом або стрибайте в озеро з парашутом, взимку так можна. Рибалку і хокей теж ніхто не відміняв. Головне, не забувайте про безпеку і повертайте орендовану екіпіровку в цілісності й схоронності.

відмінна їжа

Уявіть себе, в Фінляндії дуже смачно готують. В першу чергу через те, що там дуже хороші продукти, а продукти хороші - через природи (див. Пункт 1). Риба з вашої тарілки буде спіймана в найближчій ріці, хліб випечений в сусідній кімнаті, вино зроблено в місцевій виноробні. Вино, до речі, роблять з ягід, а не з винограду, але воно теж дуже смачне.

Є і свої національні секрети. Так, недалеко від кордону в громаді Лемі працює ресторан для великих гурманів - «Кіппурасарві». Там вас зустрінуть з широкою посмішкою і запропонують спробувати смаженого барана в дерев'яному кориті. Не відмовляйтеся - це сяра, кулінарне диво Фінляндії і парадоксальне блюдо, яке більше ніде, власне, крім цього ресторану, чи не готують. Також сяра - одне з небагатьох найменувань в меню ресторану, оскільки на його підготовку йде близько дев'яти годин.

лінивий відпочинок

Поїли, тепер можна і поспати. Якщо бажаєте максимальної розкоші, заселяють в готель-фортеця Imatran Valtionhotelli. До вас сюди приїжджав Микола II, тому намагайтеся триматися аристократично. В кінці важкого туристичного дня вам, звичайно ж, захочеться попаритися у справжній фінській сауні. Хороші новини: сауну ви можете знайти всюди. У Фінляндії найбільша кількість закладів такого роду на душу населення (від офіційних 2 млн до неофіційних 3 млн при загальній кількості проживаючих в країні 5,5 млн), так що вибір у вас величезний. Можете приїхати на один з туристичних островів Сайма, і там не буде нічого, крім сауни.

шопінгової рай

Серед улюблених петербурзьких розваг - поїздка до Фінляндії за продуктами на вихідні. Вважається, що після перетину кордону навіть засіб для миття посуду стає густішим. У будь-якому випадку відразу після митниці ви обов'язково зустрінете не тільки любителів закордонних товарів, але і великий вибір спеціально пристосованих для шопінгу місць.

Похожие статьи:

  1. ​Казкова Ісландія
  2. Спокій і гармонія
  3. Эйфелева башня
  4. Поиск нового жилья