​ОБЛИЦЮВАЛЬНА ЦЕГЛА

Ноябрь 1, 2017 – 09:34

Серед матеріалів для зовнішньої обробки великою популярністю користується клінкерна цегла. Також його називають фасадним або лицьовим. Свою назву він отримав за рахунок того, що надає будові більш естетичний вигляд.

Крім зовнішнього вигляду облицювання будинку надає будівлі підвищену тепло- і шумоізоляцію, збільшує стійкість до атмосферних явищ. Це відіграє важливу роль в суворому російському кліматі. Лицьова цегла має безліч характеристик: колір, міцність, морозостійкість, буває порожнистий або повнотіла, за розмірами - одинарним, полуторним або подвійним.

КОЛІР ЦЕГЛИ

Відтінок матеріалу залежить від складу глини, який використовується при виробництві. Традиційним вважається червона облицювальна цегла. У той же час цегла буває білого, помаранчевого, коричневого або жовтих кольорів. Колір цегли не впливає на його технічні властивості, тому можна вибирати будь-який з відтінків.

ХАРАКТЕРИСТИКИ 

Марка

Марка облицювальної цегли вказує на його міцність і позначається буквою «М». Цифра, що йде після літери - ступінь міцності. Чим більше цифра, тим більше навантаження зможе витримати цегла. Залежно від типу споруди застосовується своя марка.

При зведенні об'єктів в кілька поверхів, розумніше застосовувати облицювальну цеглу М150 - він витримує навантаження 150 кг / кв.см. Для облицювання котеджів досить цегли М100. Найбільше навантаження в такому випадку становить 100 кг / кв.см.

Розмір

Розміри облицювальної цегли є стандартними і регулюються ГОСТом. Кожна партія матеріалу повинна забезпечуватися сертифікатами, що гарантує відповідність цегли прийнятим нормативам. Великим попитом в будівництві користується облицювальна цегла, що має розміри 65 (в) х120 (ш) х250 (д) мм.

Також часто використовується полуторний (88х20х250 мм) і подвійний (138х120х250) цеглини. Полуторний цегла також називають потовщеним.

Пустотіла і повнотіла

Повнотіла цегла має високу міцність, не боїться негативних температур і тиску. Це дозволяє застосовувати його для облицювання конструкцій, що мають велике навантаження (внутрішня і зовнішня обробка стін, колони, огорожі). Використання повнотілої цегли нерідко вимагає додаткового утеплення.

Саман має більшу кількість повітряних камер: їх обсяг доходить до 45% від загального обсягу вироби. Порожнечі можуть закриватися з однієї зі сторін або проходити наскрізь, бувають різних форм - круглі, овальні, квадратні.

Саман легше повнотілої і, як наслідок, менш міцний. Однак його головна перевага - гарантія збереження тепла. Саме тому саман затребуваний при заповненні каркасів в багатоповерхових будівлях. З його допомогою зводять кладки перегородок, оформляють полегшені зовнішні стіни.

ВІДМІННІСТЬ клінкерну цеглу ВІД керамічного

Клінкерна і керамічна цегла відрізняються за своїми характеристиками: вазі, міцності, волого-і морозостійкості. Це обумовлено використанням різних видів глини і різною температурою випалу. У першому випадку використовується тугоплавкое пластичне сировину, а в другому - легкоплавкое помірно-пластичне. При випалюванні клінкерної облицювальної цегли верхня температурна відмітка становить 1600 С º, а для «кераміки» - 1000 С º.

Вага керамічної облицювальної цегли значно менше клінкерної.

Як наслідок, міцність керамічної цегли в 2 рази нижче клінкерної. Останній витримує навантаження не менше 300 кг / кв.см.

Клінкерна облицювальна цегла добре протистоїть волозі. Показники вологопоглинання складають всього 6%, проти керамічного, у якого ця ж величина вдвічі вище - 12-14%.

Морозостійкість. Клінкерна цегла витримує до 100 циклів заморозки, в той час як керамічний не більше 50.

Таким чином, для суворих кліматичних умов раціональніше віддати перевагу клінкерній цеглі.

Похожие статьи:

  1. ​ДИЗАЙН ІНТЕРЄРІВ
  2. ​ВИКЛИК ЕЛЕКТРИКА
  3. ​Жива огорожа з верби