Сонячні батареї для дому та дачі
При монтажі перетворювачів сонячної енергії в електричну за покрівлі зі складною конфігурацією, раціонально використовувати гнучкі сонячні панелі, які здатні повторити практично будь-яку форму. Виробники пропонують різні модифікації на основі сонячних модулів різного типу. Залежно від реалізованого технічного рішення, ступінь гнучкості таких пристроїв може змінюватися. Але зігнути будь-яку з панелей на 30 градусів і більше не складе труднощів. Причому, це анітрохи не позначиться на продуктивності і інші технічні характеристики пристрою.
Конструктивні особливості існуючих гнучких фотоелементів
Гнучкі сонячні батареї можуть бути виготовлені із застосуванням напівпровідників різного типу. Вже зараз виробники пропонують модифікації, успішно експлуатуються в різних регіонах Росії. Рекомендуємо звернути увагу на наступні технічні рішення в цьому напрямку розвитку геліоенергетики.
Перетворювачі на основі кремнію
До цього класу відносять гнучкі сонячні панелі, створені за кількома технологіями. Найбільш широко представлені:
Напівгнучкі модифікації на основі монокристалічного кремнію. Елементи таких панелей створені за традиційною методикою із застосуванням найбільш чистої сировини. Завдяки цьому показники ККД фотоелемента такого типу не зазнали змін. 20-22% - це середній показник для пристроїв цього класу. Крім того, окремі виробники мають у своєму розпорядженні всі струмопровідні з'єднання виключно з тильного боку модуля. Завдяки цьому з'явилася можливість збільшити корисну площу на 10%. Саме з цієї причини монокристалічні гнучкі сонячні батареї здатні виробляти більшу кількість електроенергії при однаковій займаної площі і рівні сонячної активності.
Якісні сонячні панелі купити по самій вигідній вартості на сьогоднішній день.
Аморфні кремнієві пристрої відносяться до плівковим сонячним батареям. Як напівпровідникових елементів використовується не очищений кремній, а його хімічна сполука з воднем. Завдяки цьому з'явилася можливість нанесення робочого шару на поверхню плівки або одного відповідну основу. Енергоефективність фотоелементів такого класу набагато нижче, в середньому ККД становить 6-8%. Але головна перевага полягає в можливості використовувати енергію розсіяного світлового потоку. Тому гнучкі сонячні панелі на базі кремневодорода (силана) більш ефективні в умовах хмарності і низької сонячної активності.
Бескремневие плівкові фотоелементи
Тонкоплівкові сонячні батареї випускаються в промислових масштабах не так давно. Але напрацьована практика вже довела доцільність застосування в умовах Санкт-Петербурга і Ленінградської області.
У більшості випадків в якості напівпровідника використовуються селенид міді-індію (галію) і телурид кадмію. Відзначимо, сонячна батарея на основі кадмію в побутових пристроях використовується рідше. Це пов'язано з токсичністю елемента. Незважаючи на те що безпека застосування доведена досвідченим шляхом, котрі бажають установити такий пристрій на дачі або будинку не багато.
Плівка з селенідом міді-індію відрізняється високою ефективністю. Гнучка сонячна панель такого класу по ККД не поступаються звичним полікристалічним модифікаціям. Окремі виробники пропонують купити моделі, здатні перетворити до 20% сонячної енергії.
Переваги гнучкий сонячних батарей
Тонкоплівкові сонячні батареї мають цілу низку переваг. З огляду на триваючі дослідження в цьому напрямку, можна сподіватися, що вже в найближчому майбутньому їх частка в геліоенергетики перевищить 50%. Експерти виділяють наступні плюси фотоелемента плівкового типу:
Спрощена технологія виробництва, забезпечила зниження собівартості вироби. Уже сьогодні тонкоплівкові фотоелементи стоять на 15-20% дешевше монокристалічних пристроїв.
Плівкова панель здатна вловлювати різні спектри сонячного випромінювання. Вона прекрасно функціонує в умовах недостатньої освітленості. Якщо брати загальний річний виробіток електроенергії, то плівка виграє у традиційних кремнієвих пристроїв 10-20%.
Елементи цього класу не так сприйнятливі до перегріву. Падіння продуктивності при експлуатації в умовах високої температури навколишнього повітря некритичні.
Гнучка основа плівки дозволяє монтувати батареї по покрівельних поверхонь будь-якої конфігурації. Саме такі матеріали використовують при виробництві покрівельної черепиці з фотоелементами. Щільне прилягання до поверхні забезпечує підвищену стійкість до вітрових навантажень.
Тонкоплівкова структура дозволила знизити питому вагу пристрою. Завдяки цьому істотно знижено навантаження на несучі конструкції даху.
Похожие статьи:
- Стоянка для машини на дачі
- Ремонт квартири в новобудові
- Автоматика для опалення
- Моноліт в будівництві