Кіпр

Ноябрь 14, 2014 – 08:54

Туристичне серце Малої Азії б'ється в такт з часом Каппадокія входить в п'ятірку, якщо не в призову трійку, пам'яток Анатолійського півострова. Пояснюється все просто - це історична назва території, вписаною в багатокутник між містами Аксарай, Кіршехір, Кайсері і Нійде.
ЕКСКУРС В ІСТОРІЮ
На нинішню популярність регіону природа почала працювати ще 70 млн. років тому. Три вулкана (Ерджіес, Хасан і Мелендіз) сформували посеред рівнинної місцевості пологий купол з попелу і лавових потоків. Після того як вогнедишні гори заснули, до роботи приступили інші сили - вода, холод зі спекою і повітря. Спільними зусиллями вони вирізали з вулканічних порід ландшафт, побачивши якого так і хочеться вигукнути: «! Такого не буває» Завдяки силам природи і виник природний феномен, що став символом Каппадокії - грибоподібні скелі-останці «пери баджалари» (димоходи фей). Не всі знають; щодо певної міри вони аналогічні групі живих істот. Одні останци закінчують своє існування, розмиті дощами, інші проходять стадію розквіту і вражають туристів. Нарешті, є ті, які тільки-тільки народилися під дією стихій. Так що залишається надія на те, що каппадокійська пейзаж вражатиме не тільки наших дітей, а й наступні покоління.


Нарешті, в підготовлених природою декораціях Каппадокії з'являється людина. Могутня імперія хеттів залишила свій слід у вигляді багатоповерхових підземних міст (з вражаючою системою вентиляції, водопостачання і каналізації) на тисячі жителів. Потім були конярі-фрігійці, за ними - перси, елліни (заклали тут виноробну традицію, процвітаючу і понині). В античну епоху в лабіринтах каппадокійських ущелин знайшли притулок ранні християни. Вони обживали покинуті підземні міста і засновували печерні монастирі. Складно переоцінити роль Каппадокії у формуванні християнства. Апостол Павло вважав печерний монастир Гйореме кращим місцем для виховання проповідників. Ці місця дали світові більше сотні святих, серед них - просвітитель Грузії Ніна, просвітитель Вірменії Григорій. Десь в цих краях - батьківщина Георгія Побідоносця.

Не залишить Каппадокія байдужим і людини цілком світського. Активний відпочинок тут представлений пішими та кінними походами різного ступеня складності, джип-сафарі. Нарешті, не можна не згадати знаменитий каппадокійська «специалитет» - польоти на повітряних кулях. Багата культурнопознавательная частина подорожі - кухня і виноробство, народні промисли, незвичайні готелі з кімнатами-печерами, вирубаними в туфових скелях.

Похожие статьи:

  1. Гастрономія
  2. Газоблок
  3. Кипр, часть 1
  4. Автовикуп
  5. Шан РОСЛЕС