Кіпр

Ноябрь 21, 2014 – 19:49


З відносно недавніх пір адміністративною столицею Малайзії є розташований на півдорозі між аеропортом Куала-Лумпура і власне цим містом спеціально для цієї мети вибудувана Путраджая, куди переїхали і уряд, і Верховний суд. Але чим адміністративна столиця відрізняється від просто столиці, я особисто розумію погано, а тому буду кликати Путраджаю просто столицею, тоді як Куала-Лумпур - головним містом Малайзії (бо як найбільшим - приблизно 1,6 мільйона осіб - населеним пунктом в цій країні він і є).

Уже в самій назві "Куала-Лумпур" закладена внутрішня суперечливість: перше слово в малайською мовою зазвичай означає "гирло" (річки), але в даному випадку - "місце злиття" двох річок, і це добре; тоді як друге - "бруд". Просто бруд. І ось це вже добре не надто.


У 1857 році група з 87 китайських шахтарів, які займалися видобутком олова, піднялася вгору по річці від нинішнього порту Кланг на березі Малаккского протоки до місця злиття річки Кланг і "Грязной річки" Sungai Lumpur (яку потім зі скромності перейменували в річку Гомбак). Там вони й розбили табір, оскільки вище за течією обидві річки ставали занадто дрібними для пересування по них. Городок з халуп першопрохідців став швидко розростатися, хоча всього через місяць в живих залишилися лише 18 осіб з першої партії. Однак, як це зазвичай і буває, залучені успіхом небагатьох старателів іммігранти прибували натовпами, не звертаючи уваги на загибель невдах.

Зараз в головному місті Малайзії (як і у всій цій країні) змішалися власне малайці і вихідці з Індонезії (бугі, Макассар, мінангкабау і безліч інших, яких офіційна малайзійська статистика намагається видати за малайців), а також іммігранти з нинішніх Індії, Пакистану, Бангладеш і, звичайно, Китаю. Це позначається і в дивно яскравою і строкатою архітектурі Куала-Лумпура, і на разюче різноманітною і смачною місцевій кухні, однак перш необхідно туди потрапити, благо віза в Малайзію терміном на два місяці зараз ставиться громадянам РФ безкоштовно відразу після прибуття. В мій останній приїзд ліниво міркували про горнем співробітник імміграційної служби ледь покосився в паспорт і тут же ляснув в нього візу, не запропонувавши показати ні зворотний квиток, ні підтвердження того, що мені є на що жити ці два місяці.

Похожие статьи:

  1. Ремонт квартири в новобудові
  2. Кіпр Готель Вероніка Відгуки
  3. Как купить хороший набор ножей