Нижегородська фабрика скляних ялинкових прикрас "Аріель"

Январь 2, 2015 – 15:21

Зараз нижегородська фабрика скляних ялинкових прикрас "Аріель" відома далеко за межами Росії, а тоді в артілі працювало три цехи: дерев'яної, ватяною і стеклодувной іграшки. Саме склодувну виробництво працювало, не зупиняючись ні на день з дня відкриття, навіть в роки війни.

Після того як тематика ялинкових прикрас була позбавлена релігійної орієнтації, її нагородили новим пропагандистським змістом, який витримувався строго відповідно до досягнень народного господарства Країни Рад.

На перші новорічні ялинки вішали скляні прикраси з радянською символікою і у вигляді аеропланів. У 40-ті роки випускали іграшки на військову тему - дирижаблі, танки і літаки.

Після випуску знаменитої моделі "Перемога" ГАЗ-М-20, ялинки перетворилися на парковку для автомобілів. У 1956 році, після того як на екрани країни вийшов фільм Ельдара Рязанова "Карнавальна ніч", особливою популярністю стали користуватися годинник, де стрілки вказували опівночі. У хрущовські часи поля нашої батьківщини і ялинкові гілки заполонили пачаткі кукурудзи різної форми і розмірів. З початком космічної ери на новорічних деревах стали з'являтися атрибути, пов'язані з підкоренням міжпланетного простору. Тоді ж рубінову зірку змінила верхівка-піку, що символізує космічну ракету.

Іграшки в дусі часу

Сучасні майстри, що працюють на фабриці "Аріель" і сьогодні продовжують стежити за найцікавішими подіями, які відбуваються в країні і у власному місті.

У 2005 році Росія вперше відзначала День народної єдності. Тоді на площі Нижнього Новгорода встановили пам'ятник Кузьмі Мініну і Дмитру Пожарському, а фабрика випустила спеціальні кулі з зображеннями цих лідерів народного ополчення.

На іграшках знайшли відображення такі події Нижнього, як відкриття цирку, закінчення реставрації зачатівська вежі кремля, запуск канатної дороги, метромосту і першої станції метрополітену на горах.

Замовлення, яким особливо пишаються працівники фабрики, був виконаний в 2008 році до 75-річного ювілею Московського метрополітену. Майстри виконали кулі, де зображені 12 станцій Кільцевій лінії. Робота по відтворенню підземних вестибюлів і наземних павільйонів була дуже складна, зате тепер, коли дивишся на кулю, створюється враження повного ефекту присутності. Ця колекція досі залишається предметом жадання багатьох збирачів. На фабрику постійно звертаються з тим, щоб дізнатися, чи не з'явився той чи інший куля з певною станцією метрополітену.

Є серія іграшок, випущених до ювілею "Газпрому", де в гумористичному стилі за допомогою тварин пояснюється, як видобувається і використовується газ. Майстри зробили по тисячі штук на кожен місяць, так що вийшов ексклюзивний календар загальним обсягом 12 тисяч штук.

Різдвяні дерева от-кутюр

Оскільки продукція "Аріель", крім Російських регіонів, поставляється ще в 12 країн світу, то творцям іграшок доводиться враховувати не тільки національні смаки замовників, але дотримуватися віянь самої останньої моди.

Співробітники фабрики розповідають, що вивозити за кордон кулі з розписом під Хохлому виявилося не актуально, так як в Європі не дуже добре розуміють завезених російську екзотику. Зате там активно розкуповують іграшки, де відображені місцеві визначні пам'ятки. Гості Нижнього Новгорода згадують, як купували вироби фабрики десь в сувенірних магазинах Баварії. У цьому немає нічого дивного, так як Баварська колекція із замком Нойшванштайн і портретами короля Людвіга II, який побудував цей та інші замки на півдні Німеччини, користується великим успіхом.

Похожие статьи:

  1. Железобетонные изделия от компании "Орион-Транс"
  2. Підкладка під ламінат: вибираємо найкращий матеріал
  3. Подготовка места для установки кабины