Памятки Сардинії

Март 18, 2015 – 18:45Багато хто з нас, плануючи свою відпустку, мріють про білосніжному пісочку на березі блакитного моря, про білосніжних яхтах на горизонті, про екзотичні кулінарних вишукуваннях цього чудового куточка Середземномор'я.

Розуміючи, що це - відпочинок тільки для тіла, ми намагаємося наповнити час, вільний від пляжної млості чимось цікавим, пізнавальним, новим. У пошуках інформації ми скуповуємо путівники, витрачаємо багато часу в комп'ютерів, обдзвонюємо друзів і знайомих ... сьогодні ми спростимо для вас цей трудомісткий процес, розповівши про один з найпрестижніших курортів Сардинії - містечку Порто Черево і його головною історико-культурної «родзинку».


З ім'ям великого Ель Греко знайомі практично всі. Але мало хто знає, що один з його приголомшливих шедеврів сьогодні можна побачити, будучи на одному з курортів затоки Черево, в самому його панорамному місці, на високому пагорбі на березі. Білосніжні стіни, яскрава черепична покрівля, вигини кованих решіток на вікнах, незвичайні архітектурні форми - все це мало нагадує храм. Тим не менш, ця дивовижна споруда є церквою, щоправда, куди більш сучасною, ніж інші будівлі в містечку з його вузенькими петляючими вуличками і більш звичним для Сардинії стилем. Зведена вона за проектом Мішель Бусірі Вічі зовсім недавно, в 1960-х роках і сьогодні славиться, як один з найяскравіших представників сучасної церковної архітектури. Цей на вигляд пряниковий будиночок дає можливість нам помилуватися не тільки панорамою затоки, де, як відомо, з великим проходять міжнародні вітрильні регати - підходячи до храму, нас зустрічають зграї зовсім ручних білосніжних голубів і гостинний бронзовий портал роботи майстра Лучано Мінгуцци, а про інтер'єри варто поговорити окремо. Внутрішньо убрання церкви Stella Maris гармонійно доповнює її зовнішній вигляд: обробка стін білими кахлями, неймовірна кількість білих троянд, морська раковина в стіні зі святою водою, аромат ялівцевого дерева, з якого майстерно виготовлені меблі, а в глибині - «Mater Addolorata», полотно Ель Греко, виконане в XVI столітті на пожертви баронеси Бентінк. Удавана простота в оформленні відступає перед урочистими звуками старовинного органа звучними від самого входу. Музика в храмі звучить часто, адже крім служб тут постійно проводяться концерти, захоплюючи нас усією силою середземноморського мистецтва.

Одухотворені, ми повертаємося до світського життя, до світу моди та розваг, адже життя вечірнього та нічного Порто Черево ними надзвичайно багата.

Похожие статьи:

  1. Мода на Сардинії
  2. Легенди Сардинії
  3. Покупки а Абердині