Сонячне затемнення залишило готелі Шпіцбергена без вільних місць

Февраль 24, 2015 – 18:12У гонитві за повним сонячним затемненням, яке очікується 20 березня в 13:18 за московським часом, в день весняного рівнодення, туристи заздалегідь бронюють номери в готелях на острові Шпіцберген.
Згідно з даними популярного сервісу онлайн-бронювання Booking.com, на 20-21 березня в семи варіантах розміщення в Лонгйір (адміністративний центр норвезької провінції Свальбард) залишаються незаброньовані всього п'ять номерів. Вартість коливається від 41,6 до 52,9 тисячі рублів.
На сервісі Аirbnb.com, що представляє послуги оренди житла для мандрівників, також заброньована велика частина кімнат і квартир. Решта одиниці варіантів розміщення виставлені за ціною від 59 тисяч до 101 тисячі рублів в Лонгйібюене (селище на південь від Лонгйіра).


На форумах, присвячених туризму, мандрівники обговорюють, що вільних місць залишилося катастрофічно мало як в норвезьких поселеннях, так і в російських селищах Баренцбург і Піраміда на Шпіцбергені. За їх словами, в ситуації, що склалася доведеться або оперативно бронювати житло за завищеною ціною або відмовити собі у мрії побачити сонячне затемнення максимально близько до Північного полюса.
Невдоволення мандрівників пов'язано з тим, що на тих же сервісах Booking.com та Airbnb.com оренда житла на Шпіцбергені, наприклад, у квітні обійдеться в рази менше. Так, зараз можна забронювати готельний номер в Лонгйір за 10-18 тисячі рублів або зняти кімнату за 6,7 тисячі рублів на добу.
Затемнення буде найбільше помітно жителям полярних широт, дуже пощастить жителям Ісландії. На території Росії найкраще затемнення буде видно в Мурманську, Архангельську, а от у Петербурзі та Москві воно буде частковим.

Похожие статьи:

  1. ​Сонячні батареї для дому. Реальний досвід експлуатації!
  2. "Сонячне затемнення" допоможе зарядити гаджети в салоні літака
  3. Складено список найбільш безпечних авіаперевізників світу