Кіпр

Ноябрь 6, 2014 – 16:38


Якщо Ви збираєтеся відвідати південну частину острова, що знаходиться під контролем уряду Республіки Кіпр, то Ви легко зможете це зробити з країн Європи, Близького Сходу і Північної Африки, з багатьох міст яких в міжнародні аеропорти Ларнаки і Пафосу літають прямі авіарейси. З Росії напряму потрапити на Кіпр можна з наступних міст: Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Уфа, Ростов, Новосибірськ, Казань, Красноярськ, Самара. Навесні і влітку 2012 року до них приєднаються Перм, Архангельськ, Кемерово, Тюмень, Челябінськ, Нижній Новгород, Омськ. Також існують пересадочні авіарейси, і Ви можете потрапити в Республіку Кіпр на літаку практично з будь-якої точки світу. Також можна потрапити в південну частину острова через порт в Лімассолі з Греції, Ізраїлю, Єгипту, Сирії та деяких інших країн.

Опинитися на Північному Кіпрі трохи складніше, в незалежності від того, з якої країни Ви подорожуєте в так звану Турецьку Республіку Кіпру (ТРК).

Ви можете вибрати з декількох варіантів:

Якщо Ви віддаєте перевагу полетіти прямим авіарейсом, то Ви можете це зробити тільки з Туреччини. Це єдина країна, звідки є прямі рейси в аеропорт міста Еркан (Ерджан) на Північному Кіпрі. Також за міжнародними правилами всі літаки, що виконують рейс на Північний Кіпр, повинні зробити обов'язкову посадку в одному з турецьких аеропортів - в Анталії, Даламані, Ізмірі або Стамбулі.
Після відкриття в 2003 році межі між південним і північним Кіпром стало можливо прилетіти на літаку в аеропорт Ларнаки або Пафосу на півдні острова, а потім перетнути кордон на машині або пішки. Громадянам Євросоюзу, а також інших країн, включаючи Росію, Білорусію та Україну кордон можна перетинати без обмежень - безкоштовно і багаторазово, пред'явивши паспорт. Однак, треба мати на увазі, що для того, щоб потрапити в Республіку Кіпр, громадянам деяких країн, включаючи Росію, потрібна віза (див. Статтю про оформлення візи до Республіки Кіпр).
Можна потрапити на Північний Кіпр по морю знову ж з Туреччини. Там налагоджено поромне сполучення між турецькими містами Анталией, Аланією і Мерсіні і кіпрськими містами Гирне (Кіренія) і Газімагуса (Фамагуста). У літній сезон організуються додаткові рейси ховеркрафтах - катерів на повітряній подушці. Морська подорож займає близько 8 годин.

Похожие статьи:

  1. Насолода на Кіпрі
  2. відпочинок Кіпр
  3. Продаж квартир