Шпіцберген

Январь 30, 2015 – 09:02Приблизно на півдорозі з Норвегії до Північного полюса в водах Північного Льодовитого океану розташувався великий, але практично не заселений архіпелаг Шпіцберген, що належить Королівству Норвегія. Самі норвежці називають архіпелаг Свальбард (Шпіцберген). Архіпелаг Шпіцберген складається з 6 великих (Західний Шпіцберген, Північно-Східна Земля, Острів Баренца, Едж, Білий острів, Острів Принца Карла) і тисячі невеликих островів.


Адміністративний центр місто Лонгйірбюен, або Лонгїр, як його називають місцеві жителі, знаходиться на найбільшому острові архіпелагу, Західному Шпіцбергені.

Близько 80% всього населення Шпіцбергена проживає в Лонгїр. На островах архіпелагу живуть представники таких національностей, як норвежці, росіяни, українці і поляки. Причому майже всі росіяни і українці проживають в шахтарському селищі Баренцбург, а поляки у складі 10-11 осіб - на науково-дослідної станції Хорнсунн.

Довгий час економіка архіпелагу базувалася на угольнодобивающей промисловості і трохи на ловлі риби. Сьогодні більшість шахт Шпіцбергена вже не функціонують, але широкий розвиток отримав екологічний туризм та науково-дослідна діяльність. Постійно ведуться пошуки покладів нафти.

Похожие статьи:

  1. ​Туры в Прагу
  2. Автовикуп
  3. Шан РОСЛЕС
  4. Репітери