Клімат і погода Шпіцбергена

Январь 30, 2015 – 09:05Безумовно, вплив близькості Північного полюса, який розташований менш ніж в 1 500 км від островів архіпелагу Шпіцберген, на тутешній погоді позначається в значній мірі. Але все ж місцевий арктичний клімат через потужний впливу теплого північно-атлантичної течії відрізняється від інших територій тієї ж широти в Канаді та Росії відносної м'якістю. Зимова температура повітря тримається на позначці в -12 ... -16 ° С, але відчуття холоду підсилюють постійні сильні вітри. За зимою приходить коротка весна (травень) і літо, коли на островах часто стоїть туманна погода. Середня температура повітря липня складає + 4 ... + 6 ° С. Найтеплішою точкою архіпелагу вважається Ведмежий острів. Зима повертається вже в кінці вересня - початку жовтня.


пейзаж Шпіцбергена

Полярна ніч на Шпіцбергені триває з кінця жовтня до кінця лютого, а полярний день - з 20-х чисел квітня по 20-е числа серпня.

Часта значна зміна погоди на островах пояснюється тим фактом, що вони знаходяться в області низького тиску.

Опади у вигляді снігу або дощу на Західному Шпіцбергені вкрай рідкісні і не перевищують 200-400 мм на рік. На східних островах архіпелагу річний рівень опадів нерідко досягає 1000 мм.
природа

Всіх островах архіпелагу властивий гірський рельєф, причому льодовики покривають більшу частину всієї території Шпіцбергена. Льодовик Аустфонна, протяжність якого становить близько 200 км, є третім за величиною льодовиком на Землі після Антарктиди і Гренландії.
Тюлені на березі острова Шпіцберген

Похожие статьи:

  1. Клімат і погода Ватикану
  2. Перегородки з гіпсокартону
  3. Відпочинок Кіпр Айя Напа
  4. Відпочинок на Кіпрі Україна