Кіпр

Ноябрь 14, 2014 – 19:44

Різноманітність ландшафтів Ізраїлю вражає: навколишні види залежать не від клімату і пори року, а від старань живуть тут людей. Квітучі дерева, пальмові гаї, бананові плантації, виноградники Голанських висот, червоні піски

Програма паломницької поїздки передбачає «пішохідні дні» по Єрусалиму. Починається місто з Оливної гори, яка відкриває найширшу панораму стародавнього і сучасного міста. Кілька десятків кроків убік - Гетсиманський сад з тисячолітніми олійними деревами. Тут Ісус молився в ніч перед взяттям на хресні страждання. Дорога в Старе місто проходить через стародавні ворота. Його вулицями впродовж останнього тисячоліття пройшли мільйони паломників. Християни повторюють шлях по Віа Долороза - вулиці, що веде на Голгофу.

Дванадцять «станцій» відзначені барельєфами з римськими цифрами на стінах будинків: місце, де Христос попрощався з Марією, де впав під вагою хреста перший раз, другий, третій.

Віфлеєм
Поруч з Єрусалимом розташований Горненський жіночий православний монастир. Сюди, в селище Ейн Карем, поспішала з Назарету Пресвята Діва Марія, щоб поділитися з матір'ю Іоанна Хрестителя радістю про майбутнє народження Спасителя. Монастир, одне з найкрасивіших місць в Єрусалимі та його околицях, потопає в зелені і квітах.

Центр релігійного туризму Віфлеєм знаходиться майже в межах Єрусалиму. Дорога до нього проходить уздовж невисоких пагорбів, на їх кам'янистих схилах неспішно пасуть свої отари овець і кіз пастухи Віфлеєма. Ця пасторальна картина буття надає горбистому пейзажу Віфлеєма біблійний образ. Кілька поворотів - і подорожні виявляються на широкій Ясельній площі, оточеній високою кам'яною стіною. Серцем міста, безперечно, є Храм Різдва Христового, що нагадує стару фортецю. Найдавніша частина будови зберегла в собі елементи церкви IV століття: вціліла частина настінного розпису і мозаїчної підлоги тієї епохи. Під вівтарем знаходиться маленький грот, де колись була печера і в яслах лежав немовля Ісус.

Похожие статьи:

  1. Технология изготовления витражей своими руками
  2. На оренді автомобіля можна заощадити
  3. ОАЭ: Еще один развлекательный парк появится в Дубае